رقص بالماسکه

مردمان به خودی خود ناشناخته اند .آدمی نه تنها برای دیگران بلکه گاهی برای خود هم ناشناخته میشود و این ناشناختگی ، خصیصه ذاتی انسان است بطوریکه حتی در معارف اسلامی شناخت خود برابر با شناخت خدا فرض شده است و این از ناشناخته بودن انسان حکایت دارد.

در حالت عادی اگر هم بگوییم کسی را میشناسیم بیشتر منظورمان دانستن مشخصات فردی و گاهی هم اجتماعی و برخی رفتارهای فردی اوست مثل : نام ،خانواده ،شغل، محل کار، آدرس خانه ، غذای مورد علاقه و . . .

اگر بپرسند آیا واقعا او را میشناسی ؟ هیچ کس را سراغ ندارم که جواب مثبت بدهد .

پس قبول میکنید که حتی در شرایط کاملا عادی و بدور از غرض ، شناخت افراد کاری تقریبا غیر ممکن است.

اگر شخصی ماسک زده باشد چه ؟ چقدر مرموز و خطرناک میشود !؟ جا دارد به او گفته شود که ای آقا ما بدون ماسک هم شما را نمیشناسیم ، چرا ماسک زدی؟ چه فریب هولناکی در سر داری ؟ توکه بدون ماسک هم ما را فریب میدهی !

البته نباید از کیفیت ماسک غافل شد. ماسک هم مراتبی دارد .

ماسک بدون شکل از درجه فریبکاری کمتری برخوردار است . معنی آن اینست که طرف نمیخواهد شناخته شود. مثل زورو یا مثل دزد.

اما ماسک شکلدار درجه فریبکاری عمیقتری دارد. معلوم نیست کسی که پشت ماسک قرار دارد به غیر از اینکه میخواهد شناخته نشود چه مقصود دیگری دارد؟

آیا کسی که پشت ماسک وحشتناک قراردارد خوش چهره است که میخواهد خشن جلوه کند؟

 یا فوق العاده وحشتناک است و میخواهد درجه زشتی خود را کمتر کند؟

یا این ماسک زشت به نظر او زیبا بوده است و میخواسته خودرا زیبا جلوه دهد ؟

بسته نوع ماسک ، هزاران حالت میتواند اتفاق بیافتد و انسان را در مقابل حیرت و ترس مبهوت کند. اگربا یک نفر ماسکدار روبرو شدن اینقدر مرموز است، پس اگر جمعی ماسکدار باشند چه فتنه ای بر پا میشود ؟ در فضای موهوم ناشناخته ی مرموز و ترسناک شناور بودن چه حسی دارد؟

گروههایی در جریان انتخابات اخیر ، فضای کشور را اینگونه به یک مجلس رقص بالماسکه هولناک تبدیل کردند. ایشان چهره یک شخص را رنگ مخصوص زدند و از صورتش ماسک درست کردند و هزاران بار از روی آن تکثیر کردند و به چهره زدند و در میان جامعه به حرکات موزون پرداختند. ماسکها چنان با مهارت درست شده بود که هیچکس به تن نتراشیده ، سبیلهای از زیر ماسک بیرون زده و شکمهای آماسیده و دشنه های پنهان شده  ایشان دقت نکرد و ناشیگری حرکات موزونشان را متوجه نشد و به فریب چهره ساختگیشان با آنها هماهنگ شدند و در میان موجهای موزون و اغواکننده و در عین حال موهوم و فروبرنده به شناگری پرداختند و آنگاه که از زیر موجهای آرام دشنه ها از آستینها بیرون آمد هیچ کس آنها را ندید و زمانی که موج سبز به ناگهان سرخ شد همه در اضطرابی کشنده و مخرب دست در هرچه که نزدیک بود زدند و چه بسا دوستان را به زیر موج سبز کشاندند و موج سواران همچنان در موج سواری خود از فرط نشاط فریاد هیجان میکشیدند و در حالیکه روی اموج سرخ ویراژ میدادند فریاد موج سبز سر میدادند. چه کسی بود که جرات کند و بگوید این موج سرخ است نه سبز ؟! هیچ کس باور نمیکرد .

اما دلم به حال آقای ماسک سوخت که نامردمان روزگار از سادگیش سوء استفاده کردند ، چهره اش را با رنگ سبز آغشته کردند و تبدیل به علامت کردند و از سیمایش ماسک ساختند و در وسط رقص بالماسکه به دورش حلقه زدند تا هیچ صدایی نشنود و هیچ چهره ای به غیر از چهره خویش نبیند .

جوانان را با ماسک  چهره موسوی فریفتند و آنان خطری را که ممکن است پشت ماسک خوش چهره مخفی باشد احساس نکردند .

فریبکاران ، ناجوانمردانه او را سپر تن نالایق خودشان کردند. او خودش هم ندانست که چگونه او را کیسه شن کردند و پشت سرش سنگر گرفتند و سوابقش را هزینه لات بازی هاشان نمودند .

لعنت خدا بر فریبکاران.
موفق باشید

/ 6 نظر / 6 بازدید
میترا نصیری

سلام وبلاگ قشنگی و پر محتوی داری به وبلاگ منم سری بزن تا با هم بیشتر همکاری کنیم ، مطمئن باش بدون هیچ هزینه و وقت ، اصلآ بدون کلیک روی تبلیغات و عضو شدن تو سایتهای مختلف می تونید درآمد داشته باشی مهم اینکه هر وقت که تو اینترنت بری حالا هرکاری داشته باشی دانلود کردن یا وبلاگ update کردن و غیره برات درآمد حساب می شه چیزی واقعا از دست نمی دی حتی اگه وقتی براش نذاری هر 5 ماه $20 می گیری

صبا

سلام بلاگ جالبیه خوشحال میشم کامنت بذارین

رهجو

تو که چراغ نبینی به چراغ چه بینی آقای ماسک!بله اگر پرده برافتد و چهره تو هم نمایان شود بسیار عالیست!افراد تاوقتی خوب هستند که در خدمت منافع شما و طبقه حاکم و نایب امام زمان!ولایت جور و ستم باشند.این همان موسوی است که خمینی به پشتیبانی او تو دهنی به همین رهبر معیوب انقلاب د جناب ماسک!لطفا ماسک را از چهره هایت!بردار!مشکل شما اینست که حق را با افراد می سنجی!نه افراد را با حق!بحث موسوی و خاتمی نیست!مطالبات معوقه و سرکوب شده ملت است.3 سال حکومت ننگین آخوندی ایران را به ورطه هلاک و سقوط کشانده اینان همه فرزندان مشروع!انقلاب شما هستند!کار از خوردن فرزندان گذشته به نوه و نبیره هم رسیده!حسن خمینی هم به زعم شما ماسک بر چهره دارد!نه جناب ماسک خمینی دجال بزرگترین و فریبنده ترین ماسک را بر چهره داشت!آقای ارتشی تو نمیخواهی آقای خودت باشی!ما نه تنها امورات معنوی شما را درست می کنیم!بلکه آب و برق را مجانی می کنیم اتوبوس را مجانی می کنیم!در جمهوری اسلامی مارکسیت ها هم آزادند! گر حکم شود که مست گیرند!در شهر هرآنچه هست گیرند!لطفا ماسک چهره تمامی دژخیمان جمهوری اسلامی را بر دارید و به مردم بشناسانید!هر چند که مردم خود خوب میشن

دختر هميشه بيدار

چه فرخنده روزي كه ماسك فرشته آسا از چهره شيطان و نوچه هايش كه بر گرد ايران و ايراني چمبره زده و قصد دارد تا آخرين قطره خون اين مردمان را بمكد برداشته شود و آن روز تو و امثال تو همان كراواتي كه حرام مي داريد بر سينه در به در در فرودگاه ها به دنبال ويزائي براي فرار به همان سرزمين كفري مي گرديد كه اكنون بار گناهانتان را بر شانه آنها مي گذاريد، ننگ بر هر ايراني كه اين چنين پول مردم را مي خورد و انگ خس و خاشاك و فتنه بر آنها مي زند، ننگ بر تو كه از خائنيني و خود نمي داني

فرزند انسان

فوق العاده جالب بود خصوصا برای چون منی کهمتاسفانه این زوج ابله رو از فاصله ی یک متری میشناسم!

بندۀ خدا

چقدر جالب .این مطلب باید هر چند وقت یکبار دوباره به روز شود تا کسانیکه ندانسته هنوز میر حسین میر حسین می کنند را بقیه بشناسند وگرنه خودشان که چشمشان باز نمی شود . تشکر از اینهمه دقت و موشکافی جنابعالی .