خزانه ی خالی دولت ، آمار احساسی روحانی

جناب آقای دکتر روحانی ! رئیس جمهور منتخب !  لطفا طوری آمار دهید که کسی نتواند با ارائه ی  سندی  معتبر ، دروغ بودن آن را اثبات کند. این برای ما خوشایند نیست که اعتماد شما در پیشگاه ملت خدشه دار شود. به نظر میرسد که خالی بودن خزانه اتهام بی پایه ای بود که به احمدی نژاد زده اید. البته شاید منظور شما این بوده است که عمق اشتباهات اقتصادی دولت قبل را به اطلاع مردم برسانید و شاید منظور شما این بوده است که موجودی خزانه از بدهیهای دولت کمتر است که در اینصورت بیان کردن آن با عبارت "خزانه دولت خالی است" به نظر جنبه ی تخریب دولت قبلی دارد تا انتقال گزارش واقعی به مردم. 

ما از شما انتظار نداریم که در اینگونه موارد احساسی حرف بزنید، بلکه بیان واقع بینانه و دقیق وضعیت از شما مورد انتظار است. غول بی شاخ و دمی که شما از دولت قبل ترسیم کردید ممکن است در مقطع فعلی حس انتقام جویی مخالفان دولت قبل و  نیازمندی های طبیعی روانشناختی برخی از هواداران را ارضا کند اما افکار عمومی بی طرف را نسبت به شما بی اعتماد کرده و  در دراز مدت با شفاف شدن فضای کشور حتی هواداران فعلی شما را نیز از شما دور خواهد کرد.

لطفا با تدبیر سخن بگویید و بجای نشان دادن آستر جیبهای واژگون تان ، به مردم امید بدهید و هر موقع که به اشتباه بودن یکی از مواضع خودواقف شدید خیلی زود از مردم عذر خواهی کنید. این برازنده ی شماست.

لینک سند منتشر شده در باره خزانه دولت 

/ 1 نظر / 4 بازدید
پدرام

سلام دوست من. چند نکته. شما یک نفر هستید پس از لفظ ما در نوشته هایتان استفاده نکنید. دقیقا ذکر کنید که ما، در جمله ما از شما انتظار داریم، چه کسانی هستند؟ چه کسانی از از روحانی انتظار دارند؟ {من نه طرفدار روحانی، نه احمدی نژاد، نه خاتمی، نه رفسنجانی و نه ... هستم. هر کدومشون هم خوب بودن هم بد. این رو گفتم که طی یک فکر عجولانه من رو به هیچ و گروهی نسبت ندین. }