جالبترین معنی اسم اعظم

میرزا علی آقا قاضی تبریزی آن عارف کامل و آن مرد خدا و اعجوبه عرفان الهی در سن ۲۳ سالگی عازم نجف شد و در 7 بهمن ماه 1325 هجری شمسی در 83 سالگی در نجف اشرف وفات کرد و در وادی السلام نزد پدر خود دفن شد . علامه محمد حسین طباطبایی که خود استادالعارفین است و آیت الله بهجت از شاگردان ایشان بودند میفرماید:

میرزا علی آقا قاضی تبریزی اسم اعظم را استقامت بر وحدانیت خدای جل و علا می داند و می گوید: اگر شخص در طلب، استقامت پیدا کرد، اسم اعظم در روح او جا پیدا می کند و آن وقت لایق اسرار ربوبی می گردد. چون استقامت دارد، سرانجام صدای فرشتگان را می شنود که:

 

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا

تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ ﴿۳۰﴾

 

آنان که گفتند پروردگار ما الله است و بر این ایمان پایدار ماندند، فرشتگان بر آن ها نازل شوند که دیگر هیچ ترسی و حزن و اندوهی نداشته باشید و شما را به همان بهشتی که وعده دادند بشارت باد. (سوره فصلت آیه 30)

 

 

اللهم صل علی محمد و آل محمد

اطلاعات بیشتر در اینجاست

/ 3 نظر / 23 بازدید
حسین مداحی

اتفاقا هتل ما در نجف اشرف به وادی السلام بسیار نزدیک بود . خداوند روزیتان نماید . و اما بعد : سلام علیکم و رحمت الله و برکاته . ببخشید پیامک حضرتتان به بنده دیر رسید و موبایل در سفر با ما نبود . فقط روشن بود در ایران . یک خط دیگر با خودمان برده بودیم و نشد که پیام را آنطور که فرموده بودید برسانیم. و اما بعد تر : قربانت گردم این استقامت پیر کننده است . پیامبر اکرم فرمودند : شیبتنی سورة هود و آیة فاستقم ؛ حالا برای ما که جای خود دارد . لکن از خداوند سبحان طلب می کنیم آنچه را به خوبانش عنایت فرمود

اعظم

سلام مچکر م بابت معنی قشنگ اسم اعظم [گل]