فهم سیاسی برخی از نمایندگان مجلس

رهبر انقلاب در دیدار مردم تبریز به مناسبت سالگرد قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 در مورد مسائل جاری کشور صحبت کردند و رفتار اشتباه سران قوه ی مجریه و مقننه  و برخی نمایندگان مجلس را در ملتهب نمودن فضای جامعه گوشزد کردند. و البته انصافا شیوه تذکر ایشان هم بسیار مبتکرانه و خلاق و سازنده بود و مورد پسند همه ی عاقلان قرار گرفت .

پس از فرمایشات ایشان رئیس مجلس و قوه ی قضائیه نامه ای منتشر نمودند و از نصایح ایشان تشکر کردند که در جای خود اقدام با ارزشی بود.

یکی از جملات رهبری در مورد اتفاقات مجلس این بود که در یک جمله ی ساده و روشن و کوتاه که هیچ شکی در آن نباشد فرمودند : استیضاح وزیر هم کار اشتباهی بود

یکی از نمایندگان مردم تهران و از طراحان استیضاح  که موجب ایجاد تشنج در مجلس شد پس از این سخنرانی گفته اند : اگر میدانستیم نظر رهبری مخالف استیضاح است ، استیضاح نمیکردیم.

از این گفته ی ایشان متوجه میشویم که ایشان تازه فهمیده اند که نظر رهبری چیست. آنهم بعد از شنیدن جمله ی ساده و مستقیم رهبری که فرمودند "استیضاح وزیر هم کار اشتباهی بود"

حال بدون اینکه قصد تحقیر یا توهین به ایشان را داشته باشم لازم میدانم یک جمله ی معترضه ی تلخ هم بنده خطاب به ایشان عرض کنم که  : برادر عزیز که نماینده ی ما در مجلس هستید حالا بعد از بیان جمله ی مستقیم و روشن و ساده که ذکر شد دیگه عم قزی هم فهمیده که جریان چیه . اگر قرار باشد شما و عم قزی در یک زمان نسبت به فهم مسائل سیاسی و اجتماعی واکنش مناسب نشان دهید که وا ویلاست !  علاوه بر این البته مردم عادی خیلی زودتر از اینها فهمیده بودند که بر مبنای مصلحت بینی رهبر انقلاب چه کار درست یا نادرست است . مگر چند هفته پیش نبود که فرمودند که : از الان تا زمان انتخابات هرکس با هیجانات مردم بازی کند و فضای کشور را ملتهب کند به کشور خیانت کرده است ؟ (قریب به مضمون)  آیا این بیان روشن و واضح برای فهم حضرتعالی و سایر دوستان و نمایندگان کفایت نمیکند ؟ پس چگونه باید با شما سخن گفت که بفهمید برادران من ؟

الان برای فهمیدن شما خیلی دیر است . شما خیلی زودتر از اینها باید این مسائل را متوجه شوید . وگرنه ما بجای شما اگر یک بی سواد را هم روانه ی مجلس میکردیم همین اتفاق می افتاد . حقیقتا این برای ما یک سوال است که : چه اتفاقی افتاده است که مردان سیاسی ما اینقدر قوه ی تشخیص شان تحلیل رفته است ؟  چرا باید لقمه را جوید و در دهان شما گذاشت ؟

اینقدر کند فهمی و کج فهمی نکنید و کاری نکنید که به شکوائیه ی علی زمانه ی خویش دچار شوید که با تمسک به نهج البلاغه ی مولای متقیان امام علی (ع) به شما خطاب فرماید که ایشان خطاب به مردم کوفه، از تنهایی و مظلومیت خود سخن گفت و از اهل کوفه شکایت کرد و فرمود :

 «ای اهل کوفه! گرفتار شما شده ام که سه چیز دارید و دو چیز ندارید: کرهایی با گوش های شنوا، گنگ هایی با زبان گویا، کورانی با چشمهای بینا. شما در روز جنگ چونان شتران دور مانده از ساربان می باشید، که اگر از سویی جمع آوری شوند از دیگر سو، پراکنده می گردند. به خدا سوگند، می بینم که اگر جنگ سخت شود و آتش آن شعله گیرد و گرمی آن سوزان، پسر ابوطالب را رها می کنید و مانند جدا شدن زن حامله پس از زایمان از فرز

/ 0 نظر / 3 بازدید