نصیحتی به نوه ی امام - زهرا اشراقی

عشق و علاقه ی ما به امام خمینی در حدی است که از شخص ایشان فراتر رفته و به خانواده و منتسبین ایشان هم سرایت پیدا میکند تا حدی که خانواده ی ایشان را به اندازه خانواده ی خود دوست داریم و به ایشان احترام میگذاریم ودر نتیجه دوست نداریم که فردی از بستگانشان مورد اهانت قرار گیرد و یا خود را در موقعیتی قرار دهد که زمینه اهانت را فراهم سازد. ما علاقه داریم که خانواده ی ایشان هم در راه او قدم بردارند و مایه آبروی آن خاندان باشند. اما وقتی اخباری میشنویم که خلاف انتظار مان است  دلمان میگیرد و آرزو میکنیم که این آسیبها از بین برود و لکه ای هم بر خاندان امام خمینی نباشد.

 

خانم زهرا اشراقی نوه ی امام خمینی است (من اولین باری است که تصویر ایشان را میبینم و مطلع میشوم که همسر آقای محمدرضا خاتمی است) که اخیرا با روزنامه ی عربستانی مصاحبه کرده است و عمده ی صحبتهای او در باره ی حمله به حجاب بوده است. صحبتهای ایشان واقعا تکان دهنده است . اگر ندانی که گوینده ی این حرفها نوه ی امام خمینی است تصویر فردی در ذهنت نقش می بندد که توصیفش در اینجا جایز نیست. گزیده ای از عین سخنان ایشان را بشنوید و بعد خودتان قضاوت کنید که چه اندازه مایه ی تاسف است :

 

((. . . مثلا خانم امام بسیار خانم شیک پوشی بودند، خیلی شیک پوش تر از ما نوه هایشان بودند. منظم و مقید بودند که لباس هایی که در خانه می پوشند ست باشد از نظر رنگ آمیزی و غیره. مادربزرگ من خانمی فرهیخته، باسواد، شاعر و فوق العاده زیبا و شیک پوش بودند. حالا این نظر لطف شماست که به من می گویید شیک پوش و اگر لباس من با برخی از خانواده های مذهبی فرق می کند به تربیت خانوادگی بر می گردد.))

به این خواهر عزیز باید عرض شود که دقت فرمایید که : خانم امام در خانه شیک پوش بودند اما در جامعه به شیک پوشی مشهور نبودند. اگر قرار بود خانمها در جامعه به شیک پوشی تظاهر نمایند خود امام باید خانمش را با ظاهری آراسته و شیک پوشیده در سخنرانی هایش در کنار خودش مینشانید و بعنوان الگو به زنان معرفی میکرد. در حالیکه اینگونه نکرد. بلکه امام خمینی همین خانمهای چادری را تایید میکرد که شما از آنها نفرت دارید(از صحبتهایتان کاملا روشن است).

عنایت کنید که نام امام را در کنار شیک پوشی خانم محترمشان در یک عبارت آوردن ، از نام امام سوء استفاده کردن است. اگر میخواهید بهانه ای برای شیک پوش شدن خودتان در ملا عام بتراشید لطفا از نام امام مایه نگذارید چون امام با این جور رفتارها کاملا مخالف بودند و این از کلام و سیره ی امام کاملا روشن است. میدانید که شیک پوشی در خانه با شیک پوشی در ملا عام دو مطلب کاملا جداگانه هستند.  در ضمن اگر خبرنگاری به شما بگوید که  چقدر شیک پوش هستید این نظر لطف او نسبت به شما نیست بلکه مفهوم دیگری دارد که اگر دقت نمایید متوجه میشوید.

من از شما سوال میکنم که آیا روح امام راضی هستند که همسر مومن ایشان را با وصف " زیبا و شیک پوش " در جامعه معرفی نمایید ؟  اگر لازم بود که امام همسر خود را چنین معرفی نمایند چه چیزی باعث شده بود که اینکار را انجام ندهند ؟  آیا به اندازه ی شما شجاعت نداشتند که مکنونات قلبی و عقاید خود را صراحتا بیان نمایند ؟ در صورتیکه اینگونه نیست و ملت ما ایمان دارد که امام شجاع ترین مرجع طول تاریخ بوده است .

به نظر خوانندگان منصفی که مصاحبه شما را خوانده اند . حرفهای شما نفس پرستی و بیان نظرات موهن در باره امام است . شما اگر به نظر خود این نوع اظهار نظرات متضاد با راه امام را بیان ساده و شجاعانه ی نظرات امام بنامید در این صورت توهین دیگری به امام روا داشته اید و او را متهم به نداشتن شجاعت در بیان عقاید اجتماعی خود کرده اید.

 

اتفاقا می خواستم در فیس بوک اعلام کنم و خطاب به خانم ها بگویم بیائید کم کم از رنگ شاد استفاده کنیم. احتمالا چنین کاری هم بکنم تا یک انقلاب رنگ را شروع کنیم. از لحاظ روان شناسی رنگ می تواند اثر مثبت یا منفی بگذارد، شاید الان که آقای روحانی هستند فرصت خوبی باشد. خود ایشان و وزیر خارجه هم شیک پوش هستند.

خواهر محترم باید گفت : اعتماد به نفسی که در راه اندازی و رهبری انقلاب به تواناییهای خودتان دارید قابل تحسین است ولی فکر نمی کنید که راه انداختن انقلاب به غیر از نوه ی امام بودن به شایستگیهای دیگری هم نیازمند است؟

 

مثلا شما بدانید آقای خاتمی که رای بالایی آورد، فقط به خاطر طرز فکر نیست، لباس و ظاهر هم هست.

با این نظر شما کاملا موافقم . چون حقیقت دارد .

 

من چند روز پیش در اینستگرام چند تا از عکس های بدون چادرم را منتشر کردم. چند نفر که خیلی مذهبی هستند گفتند عکس شما بدون چادر است و حجاب شما خوب نیست. من هم در پاسخشان نوشتم که من همین هستم، شما نگاه نکنیدداشتم به دوستم می گفتم هیچ کس در جمهوری اسلامی از فردای خود خبر ندارد.

 

از تعارف باید گذشت و اعتراف کرد که اینطور که معلوم است شما از چادر متنفر هستید(ممکن است شما این شدت در گفتار را تایید نکنید اما از دیدگاه روانشناختی ، فکرتان و گفتارتان این نفرت را به روشنی به مخاطب میرساند) همانطور که گلشیفته فراهانی(بازیگر فاسدی که برهنه شد) گفت من از حجاب متنفر هستم. اما فرق شما و گلشیفته در این است که او شجاعت آن را داشت که مطابق میل خود رفتار نماید اما شما آنقدر شجاعت ندارید که چادرتان را کنار بگذارید و مطابق میل خود رفتار نمایید. شما با اینکه چادر به سر دارید دائم از چادر بد میگویید و به چادری ها اعتراض میکنید و چادر را اصلا نمی پسندید. با خودتان صادق باشید . از اینهمه دوگانگی و نفاق که از یک انسان  تعجب برانگیز است دوری کنید . انسانهای صادق ، پندار و کردارشان یکی است ، اما ظاهر و باطن افراد منافق هزار جور است. سعی کنید با خودتان صادق باشید.

ممکن است بگویید چون نوه ی امام هستم بخاطر حفظ شان امام از کشف حجاب امتناع میکنم  که این خود دلیلی بر تاکید و اعتقاد امام به چادر و  عدم پایبندی شما به آرمانها و عقاید امام است. پس کاربیهوده ایست اگر سعی کنید با تکیه بر خویشاوندی امام خود را مخالف چادر و در عین حال پیرو امام نشان دهید. پس بدانید هرچقدر به شیک پوشی اجتماعی زنان بی چادر (عبارت دیگری از بد حجابی و بی حجابی) اصرار کنید به همان اندازه از آرمانهای امام فاصله گرفته اید و عنوان فرزند ناخلف بودن را بیشتر بخود جلب میکنید. آیا به نظر شما دختران در تصویر زیر شیک پوش هستند و این نوع پوشش مورد تایید اسلام و امام و ائمه اطهار علیهم السلام است؟

قبول دارم سخت گیری هایی هست مثلا این چیزی که نتانیاهو گفت، اما واقعا شیک پوش ترین و منظم ترین دختر و پسرهای دنیا در همین تهران هستند. من همین چند وقت پیش از سفر خارج برگشتم واقعا دخترهای ما با اینکه محدودیت دارند ولی شیک پوشی آنها حتی کمتر در اروپا دیده می شود. بله سخت گیری هایی وجود داشت. اما الان کمتر شده پسر من دانشگاه می رود با تی شرت های رنگی، قرمز، زرد، شلوار جین هم که خوب همیشه بوده. وضعیت خیلی فرق کرده و امیدوارم بهتر هم بشود.

 

توجه نمایید که : تایید اهانتهای نتانیاهو در حق ملت ایران و همصدایی با آدمکشان اسرائیلی کار وقیحانه ای است که برازنده ی هیچ زن و مرد آزاده و باشرفی نیست . پس شما نیز از استناد به سخنان این جلاد کودک کش اجتناب نمایید.  هدف والای انقلاب خمینی محو اسرائیل است و هرکس که خلاف این عمل نماید بداند که به آرمانهای امام خیانت کرده است حتی اگر از بستگان امام باشد. این نیز مبارک نیست که شما به جین پوشیدن پسرتان افتخار کنید. فهم اجتماعی شما تا این حد نباید پست و سخیف باشد.

بی بی سی فارسی، الجزیره و العربیه رو زیاد می بینیم البته عربی من خوب نیست. رضا بیشتر بیننده این شبکه های خبری عربی است. موزیک و فیلم هم می بینم.

 

معمولا ان بی سی رو می بینم که آخرین فیلم های هالیوود رو پخش می کنه. سریال حریم سلطان را هم می بینم. البته اگر پارازیت ها بگذارند. موزیک هم زیاد گوش می دهم.

 

بعد از دیدن آخرین فیلمهای هالیوود در نماز شبتان ما را هم دعا کنید. وقتی زیاد موزیک گوش میکنید به رساله ی امام خمینی و سخنان ایشان هم در مورد مداومت در امر موسیقی عنایت فرمایید و سخنان نه چندان دور پدر بزرگ خود را به یاد آورید که فرمود موسیقی منشا تخدیر افکار است. (لطفا به استثنائات و ضروریات استناد نکنید که موسیقی در حد مقبول و از نوع متعارف مورد اعتراض نیست ولی عادت شما در زیاد گوش دادن به موزیک و موسیقی چیزی نیست که با این موارد همخوانی داشته باشد)

موسیقى، منشأ تخدیر افکار:
و از جمله چیزهایى که باز مغزهاى جوانها را مخدّر است و تخدیر مى‏کند موسیقى است. موسیقى اسباب این مى‏شود که مغز انسان وقتى چند وقت به موسیقى گوش کرد، تبدیل مى‏شود به یک مغزى غیر آن [مغز] کسى که جدّى باشد. از جدّیت، انسان را بیرون مى‏کند، و متوجه مى‏کند به جهاتى دیگر. تمام این وسائلى که حالا این بعضیش بود، و الى ماشاء اللَّه وسائل درست کرده بودند، همه براى خاطر این بود که ملت را از مقدّرات خودش غافل کند، و متوجه به جهات دیگر بکند، منحرف کند او را از مسائل روز که مبادا مزاحمش بشود. این یک برنامه بسیار مفصّلى بوده است که طرح شده؛ نه این است که مِنْ باب اتفاق مثلًا این مسائل واقع شده. نخیر، این یک طرحهایى است که آنهایى که طرّاح هستند طرح کردند، که این جوانها را به تباهى بکشند.

صحیفه امام    ج‏9    200    موسیقى، منشأ تخدیر افکار. .....  ص : 200

 

نمیشه گفت که گوگوش رو دوست دارم. سر و صدا میشه. ولی خب آره صدای هایده را دوست دارم به نظرم هایده اعجوبه موسیقی ایران بوده . مثلا "علی ای همای رحمت” هایده بسیار زیبا است. هایده و مهستی از زیبایی های موسیقی ما هستند

جالب و دردناک است که بشنویم نوه ی امام خمینی یکی از فاسدترین زنان آوازه خوان دستگاه طاغوت را  که از بیان مخالفت با اسلام واهمه ندارند دوست دارد ولی بخاطر جنجالی شدنش از بیان آن می ترسد. 

اما بهتر است بدانیم که اسلام و انقلاب امام خمینی این زنها را فاسد میداند و به آنها لعنت میفرستد درحالیکه شما از بردن اسم آنها شرم که نمیکنید هیچ بلکه از آنها تمجید میکنید آیا این حرفها در شان بستگان امام خمینی است ؟ اگر شما آنچنانکه مدعی هستید در خط امام حرکت میکنید پس چرا مثل امام عمل نمیکنید ؟  اگر امام مثل شما به این زنهای فاسد علاقه داشت چرا آنها را از اجتماع ایران راند ؟  چرا به آنها اجازه نداد در رادیو تلویزیون به خوانندگی و فساد سابق ادامه دهند؟  پس بیدار باشید و خون شهدا را ملاحظه کنید و مواظب باشید که به آرمانهای پدر بزرگ خود خیانت نکنید. همه ما باید از خدا باید بترسیم که چوب خدا صدا ندارد. 

خواهر گرامی : اگر به زنان بدکاره و آوازه خوانی که اسمشان را بردید ومن شرم میکنم اسمشان را تکرار کنم علاقه دارید و آنها راجزو افتخارات کشور میدانید آیا حاضرید مثل آنها در جامعه حاضر شوید ؟ و مثل آنها رفتار نمایید و لباس بپوشید ؟

کدام زن پاکدامن (حتی غیر مسلمان)حاضر میشود در جمع مردان هوسران بدون حجاب و حتی روسری و با بازوان و سر وسینه ی برهنه و ساقهای عریان برقصد و آواز بخواند ؟ کسی که اینها را دوست دارد باید بتواند مثل آنها رفتار نماید ولی یقینا شان و منزلت بانوان مسلمان ما از جمله خود شما از این فاسدان و هوسبازان بدور است و البته که زن مسلمان با این زنان هوسران هیچ سنخیتی و علقه ای ندارد.

ترجیح میدم دو سه تا کافه ای که آشنا هستند بروم تا اینکه همه جا بگردم. یک مشکل که ما داریم این است که به خاطر نوع حجابمان که چادر است، فکر می کنم مقداری سخت باشه، خودم فکر میکنم شاید کسانی که در کافه نشسته اند نگاه غریبی به حضور فردی داشته باشند با این نوع حجاب. ولی دوست و رفیق خیلی زیاد دارم چون خیلی رفیق باز هستم. اغلب هم جوان هستند. 

 

بدون شرح !

کافه گردی نوه ی دختری امام  و بیان آن بعنوان یک رفتار بهنجار و ارزشی واقعا نیاز به هیچ شرحی ندارد !!! 

حجاب باید جاذبه داشته باشد نه اینکه برخی ها با نوع حجاب نازیبایی که دارند دافعه می آفرینند. خیلی دوست داشتم در این زمینه ها خط شکن باشم اما زیاد موفق نبودم. ولی دولت آقای روحانی فرصت دوباره ای است.

 

جالب است اینکه میگویید که "حجاب باید جاذبه داشته باشد"  در صورتیکه حجاب برای آنست که زن در جامعه جاذبه نداشته باشد. عبارت  "حجاب باید جاذبه داشته باشد" یعنی اینکه صاحب حجاب باید جاذبه داشته باشد و این یعنی اینکه : زن باید در جامعه جاذبه داشته باشد. 

شما اگر در پی این هستید که حضور زن در جامعه با جذابیت ظاهری باشد در حقیقت به بی حجابی زن رای داده اید. نهایت جذابیت ظاهری زن در جامعه به بی حجابی ختم میشود. این حرف قطعیت دارد و تبصره و استثناء و ماده واحده هم نمی پذیرد. 

خواهر گرامی ،این حرف ضد اسلامی حرف جدیدی نیست که شما می زنید ، این را غربی ها هم میگویند . جاذبه داشتن زن در جامعه همان است که غربیها آن را اجرا کرده اند. پس حرف شما مبنی بر جاذبه داشتن حجاب با "نداشتن حجاب" مترادف است. به نظر می آید که با آگاهی کافی این حرف را نزده اید. پس خواهر عزیز ! وقتی شما هنوز در حدی نیستید که حرفهایتان به یک اعتقاد و تفکر قوی متصل باشد و زمانیکه شما فاقد پشتوانه ی نظری جامع و مانع هستید چرا در رسانه ها مصاحبه میکنید و باعث آبروریزی میشوید؟ 

با همه احترامی که به شما خانواده محترم قائل هستیم عنایت بفرمایید که : وقتی رسانه ها با شما مصاحبه میکنند بخاطر وجود برجستگیهای علمی و هنری ویا بخاطر وجوه بارز شخصیتی و خدمات ارزنده ی شما نیست بلکه بخاطر انتسابتان به امام خمینی است. بنابراین اقبال مطبوعات و رسانه ها بخودتان را زیاد جدی نگیرید. و به تعریف و تمجیدهایی که از شما میکنند به دیده شک بنگرید و خود شیفته نباشید. ونگذارید آنها شما را به مرتبه خود شیفتگی رهنمون کنند و در زمین شما بذر فریب بکارند و محصول خیانت درو کنند. 
احترام شما در جامعه بخاطر عظمت امام خمینی است و شما آنوقت خواهید توانست این احترام را بخود جلب کنید که نشانه ای از آرمانهای امام را داشته باشید که متاسفانه ندارید. پس حال که هیچ نشانی از آرمانهای امام در رفتار و افکار شما نیست یا اگر هم هست بسیار ناچیز و بی بنیه است ، بهتر است به زندگی شخصی خودتان اکتفا کنید و با تظاهر به رفتارهای ضد امامی خود در جامعه نفرت مردم را بخود نخرید. اگر به توصیه ی ما ارزش قائل باشید ما به شما توصیه میکنیم با این فراقتی که شما از راه امام دارید ،  اولا سعی کنید از کمند رسانه ها فرار کنید ولی اگر نتوانستید از مواجهه با رسانه ها اجتناب کنید  در این مواقع سعی کنید از جایگاه نوه ی امام صحبت کنید و به بیان مواضع امام و سخنان امام اکتفا نمایید  و از بیان مواضع بی پایه ی خود که در جهت مخالف اسلام و انقلاب و سخنان امام است خود داری نماییدو ازخودتان فتوی صادر نکنید. 
عنایت کنید که انتساب به امام خمینی و حتی رشد یافتن در خانه ی ایشان دلیل مقبول بودن افکار و در خط امام بودن فرد نیست. این شعر را از بس زیاد شنیده ایم دیگر نیازی به تکرارش نیست که گفته اند :
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد

سگ اصحاب کهف روزی چند پی نیکان گرفت و مردم شد
فکر نکنید که این ضرب المثلها و پندها برای دیگران است. آنها را جدی بگیریم و برای آخرت خود فکری بکنبم که عمر زودتر از آنیکه فکرش را میکنیم تمام میشود. در نظر داشته باشید که گمراهی در فرزندان و خاندان مردان بزرگ امر شایعی است. 
حرف آخر اینکه : امام خمینی ذخیره ی با برکتی برای این ملت است و شما اگرچه نمیتوانید با این رفتار های شرم آور زحمات او را بر باد دهید اما بخود اجازه ندهید که با رفتار نابخردانه خود گردی نیز به دامان این مرد بزرگ بنشانید. در عوض میتوانید با اصلاح منش خویش پیرو راستین آن بزرگ مرد باشید و به جلال و شکوه خاندانش نیز بیافزایید.   انتخاب با شماست.
/ 5 نظر / 1725 بازدید
بهار ...

سلام .اصلا نمی تونم باور کنم .ما نگران نفوذ افکار غربی هستیم که مبادا انقلاب اسلامی را از چنگالمان در بیاورند مثل اینکه افرادی که خود حافظ باید باشند پیرو مسیر فکر غربیند. از آگاهیتان ممنون.

کوروش

خب به توچه دوست داشته مگه تو پلیس دنیایی؟ که توی زندگی بقیه فضولی میکنی

ناشناس

واقعا خدارو شکر میکنم از وقتی وارد دانشگاه شدم برای حفظ حیا وشان وآبرویم چادری شدم ودیگر شلوار جین نپوشیدم با اینکه در یه طایفه وخانواده ی غیر مذهبی که حتی نماز نمیخوانندبزرگ شدم. من حتی در شهری بزرگ شدم که چادری های آن انگشت شمار است.الان دوسال میگذره .هرروز بیشتر از دیروز خدارو به خاطر اینکه در دانشگاه به من یه دختر محجبه و به اصطالح حزب اللهی میگویند .با این حال به امام خمینی ارادت ویژه ای داشتم اما بعد از آشنا شدن با نظریات نوه هایشان از ایشان رویگردان شدم..در حال حاضر ولی فقیه من حضرت مهدی (عج)است ومن برای ظهور ایشان دعا میکنم که ما مسلمانان ایران را از دست نوه های منحرف شده ی ایت الله خمینی که میترسم چند صباح دیگر منکر وجود امام زمان وحتی خدا شوند نجات دهند.برای تعجیل در ظهور امام زمان صلوات.

مهدی

فقط یک جمله می تونم بگم خاک بر سرش !

امیر

با سلام.به عقیده بنده این خانم با توجه به نسبی که با امام (ره) داره زیاده روی کرده ولی نظرش راجع به نوع حجاب که سبب افزایش جذابیت بشه ایرادی نداره آفرینش زن بر اساس زیبایی و وقاره و اگه به حرف شما زن در جامعه ی ایران باید از جذابیتش جلوگیری بشه و حضورش کمرنگ این حرف مغایر با ارزش های اسلامیه زن نباید الگوی فساد و جذابیت در جامعه باشه مثل غرب ولی تا جای ممکنه که عرف تعیین کرده با حجاب کامل یا برتر ولو بهتر با زیبایی و شیک پوشی ظاهر بشه وگرنه خود شما وقتی بخواین ازدواج کنین می تونین و آیا زیبایی یکی از ملاک هی شما در انتخاب همسر نیست این کار شما مته به خشخاش گذاشتن و خود رو به ریا انقلابی دو آتیشه جا زدنه و این اعمال ملت رو لای منگنه گذاشتنه که مطمئنا خشم مردم رو بهمراه داره که بهتره بیاییم از گزند اون روز به خدا پناه ببریم و این کار شما فتنه درست کردن درست در قلب جبهه ی خودیه و عواقب وخیمی داره بیایم به جای کوبیدن همدیگه با همدیگه معضلاتی بس بزرگتر از قبیل فقر وفساد و بیکاری رو ریشه کن کنیم و مشتی بشیم بر دهن دشمنان ایران عزیزمون که اینجوری روح امام ه از ما راضی و خشنود باشه انشاالله.ومن الله التوفیق.