آیا ساخت ضریح امام حسین با طلا مهم است یا کمک به فقرا ؟

آیا ساخت ضریح امام حسین با طلا مهم است یا کمک به فقرا ؟  این شبهه ای است که به بهانه ی ساخت ضریح جدید امام حسین در ایران و انتقال آن به کربلا توسط عده ای شایع شده است. لازم دیدم  عریضه ای تقدیم کنم .

لازم میدانم قبلا اشاره کنم که ممکن است این سوال در ذهن برخی افراد معتقد و دوستدار اهل بیت هم باشد. اما روی سخن این نوشتار با ترویج کنندگان اصلی این نوع شبهات است . دوستداران اهل بیت  جواب خود را خود خواهند یافت .

جواب : همین فقرا هستند که از خورد و خوراکشان میزنند و با عشق و با تمام وجود برای تهیه ی طلای ضریح امام حسین و امثال آن خرج میکنند.  لطفا اشک تمساح نریزید چون لو رفته است ، از اثر افتاده است.

اگر ضریح را بفروشند و بین فقرا تقسیم کنند باز هم فقرا آن پول ها را برای ساخت ضریح هدیه خواهند کرد. اگر هزار بار هم این کار انجام شود باز نتیجه همان خواهد بود که می بینید و نمیتوانید تاب بیاورید . معاندان هرگز بی اعتنایی مردم به معصومین را نخواهند دید و این آرزو را به گور خواهند برد. تکریم معصومین از نان شب هم برای ما واجب تر است . این را بخاطر بسپارند معترضان !

 سوزش شایعه پراکنان از جای دیگریست . آنها نمیخواهند معصومین گرامی داشته شوند.  اگر به فکر فقرا هستید از کاخهایتان مایه بگذارید. از سفرهای خارجتان کم کنید و خیرات کنید. اگر به فکر فقرا هستید، خونشان را در شیشه نکنید. اگر به فکر فقرا هستید بخشی از ولخرجی شبکه های ماهواره ای خود را کم کنید و خیرات کنید

آقایان هزارجور اسراف در دنیا میکنند ولی همینکه یک کار خیری برای معصومین و حتی محرومین و مظلومین دنیا انجام میشود. یک عده صدایشان در میآید که ای داد زمین به آسمان رفت و آسمان به زمین آمد. . .

از آقایان خواهش میکنیم اشک تمساح برای فقرا نریزید. فقرا نیازی به دلسوزی شما مفت خواران ندارند

والسلام

/ 5 نظر / 62 بازدید

به منم سر بزن parisaghalam.persianblog.ir

مریم

برادر محترم من نه اسراف کارم نه سفر خارج میرم نه ماهواره دارم ولی فهمم میکشه که این ضریح سازی اسرافه برادر من شما میگی معترضان حتما فلانن وفلان که اولا من معترضم ولی جزء این دسته که فرمودید نیستم این عادت برچسب زدن به مخالفان رو کی میخواین از خودتون دور کنید؟ این گروهی که شما گفتید مسلما اسراف کارن و کارشون اشتباه آیا شما اسراف کنید خوبه اونا اسراف کنند بده؟ اسراف اسرافه چه شما انجامش بدید چه کس دیگه فقط گناه شما بزرگتره چرا؟ چون دارید ائمه رو زیر سئوال میبرید شما از کدوم منبع غیرموثق می فرمایید که مردم فقیرپولشونو میان میریزن تو ضریح؟ بله شاید ولی هزار یا دو هزار همین نه دار و ندارشون رو اونم صرفا بخاطر فرهنگ دینی غلطی هستش که به خورد اون بنده خداها دادید امام ساده زیست بعد از شهادت چه نیازی به این همه طلا داره؟ چرا فکر میکنید مخالفان این قضیه حتما میخوان بین مردم و معصومین جدایی بندازن؟ میگم که فقط اهل برچسب زدنید وگرنه با دلیل و برهان همیشه این شمایید که کم میارید من عاشق معصومینم یه سال پیش هم کربلا بودم اونجا خیلی چیزا نیاز داره که اگه ساخته بشه خیر و ثوابه ...ادامه دارد

مریم

مثلا معذرت میخوام!! وضوخونه ،دستشویی و آبخوری! باور کنید ما واسه یه وضو باید تا هتل میرفتیم خب اگه چنین ساخت وسازهایی میشد کسی اعتراض که نمیکرد هیچ دعای خیرم میکردن ولی الان چی؟ واقعا این هزینه ی هنگفت میتونست باعث ازدواج چند تا جوون بشه؟ میتونست عرق شرم پیشونی چند تا پدر رو پاک کنه؟ اصلا کدوم ائمه واسه حتی پیامبر اسلام دست به تزیین مزار زدن؟ مگه الگوی ما اهل بیت نیستن؟ تا اونجا که من میدونم کریم آل طاها سفره ی طعام واسه فقرا پهن میکردن و الی ماشااله کارهای خیری که تمام ائمه انجام میدادن ما هم اگه پیرو اون بزرگواران هستیم باید فقر جامعه رو ریشه کن کنیم خیالتون راحت که کسی نمیاد همشون بریزه تو ضریح اگه خونه بسازید یا جهیزیه واسه دختراشون هیچ وقت آجرآجر نمیان بندازن تو ضریح به قول شما!!!! یا جهیزیه شونو بشقاب بشقاب ببرن حرم!! این چه استدلال اشتباهیه؟ امیدوارم در پاسخ من برچسب بهم نزنید که به هیچ وجه رضایت ندارم من کاملا مسلمان کاملا شیعه و دوستدار معصومین بخصوص امام حسینم ولی اسراف رو برای ضریح سازی کاملا غلط میدونم خدایا هممونو هدایت کن!!

احمد احمدی

خیلی جالب