یکی از سه موهبت

آدم باید لااقل یکی از این سه موهبت الهی را داشته باشد : مال - جمال - کمال . بیچاره کسی که مثل من هیچکدام از این سه تا را نداشته باشد زندگی تلخ و پر درد و رنجی را باید تحمل کند. خیلی تلخ! خیلی رنج آور ، بیچاره !!! در هر حال هیچ کس حق ندارد به خدا اعتراض کند که خدایا چرا . . .؟  چون سنگ خارای بدظاهر هم که باشی گوشه ای از حکمت خدا را پر کرده ای . تو فقط باید باشی ، همانگونه که میتوانی باشی. 


حتی داشتن یکی از این سه موهبت هم برای رسیدن به سعادت میتواند کافی باشد چون :

کسی که مال دارد میتواند صاحبان جمال و کمال را به سمت خود جذب نماید.

کسی که جمال دارد میتواند صاحبان مال و کمال را به سمت خود جذب نماید.

کسی که کمال دارد میتواند صاحبان مال و جمال را به سمت خود جذب نماید.

اما جای بسی تاسف است که گاهی دارندگان ، از ندارها بیچاره ترند زیرا : 

اگر کسی مال داشته باشد ولی نتواند کمال و جمال را جذب کند بیچاره تر از بیچاره است و مثل این است که هیچ مالی ندارد بلکه آرزو میکند که کاش هیچ مالی نداشت و مانند بیچاره گان بود. 

اگر کسی جمال داشته باشد ولی نتواند مال و کمال را جذب کند او هم بیچاره تر از بیچاره است و او هم مثل این است که هیچ جمالی ندارد بلکه آرزو میکند که کاش هیچ جمالی نداشت و مانند زشت رویان بود. 

اما کسی که کمال دارد حتما میتواند مال و جمال را به هم برساند و اگر چنین نیست معلوم است که خود نخواسته است که چنین باشد و در اینصورت ،  او از هر مال و جمالی که در این دنیا باشد برتر باشد که نخواسته است از خود کمتر را به خود جذب نماید.

کسی که کمال و مال و جمال را با هم دارد کسی مثل یوسف پیامبر میشود که تاریخ هم ، او را هرگز فراموش نمیکند و هرکسی دوست دارد که او را به خود اختصاص دهد و  هر مذهبی او را به خود متعلق میداند.

بیچاره کسی که هیچ کدام از سه مال را ندارد ،  مال ، جـمال ، کـمال . 

/ 3 نظر / 49 بازدید
انسان

من هیچکدوم ندارم[رویا]باید چیکار کنم[رویا][نیشخند]

درسا

خیلی عالی بود جناب جوادزاده بااجازه من لینکتون میکنم که زود به زود بتون سربزنم[لبخند]

hosein

سلام وب پر محتوی و قشنگی دارین... مرسی از حضورتون موفق باشید. http://afkarjavidan.persianblog.ir[گل][گل][گل][گل]