بحران هویت در آمریکا

20 مهرماه مصادف با 12 اکتبر است ، آمریکاییها این روز را روز کلمبو  (Columbus Day) نامیده اند زیرا در سال 1492 یعنی 521 سال قبل ، در این روز بود که کریستوفر کلمبوس ( Christopher Columbus) یا همان کریستوف کلمب پا به آمریکای شمالی نهاد.

File:Christopher Columbus3.jpg

به همین دلیل آمریکاییها  روز 12 اکتبر را تعطیل عمومی اعلام کرده اند و هر سال در این روز با برگزاری جشنهایی یاد آن را گرامی میدارند. به بهانه ی همین روز نتیجه ی یک مطالعه ی آماری در فضای مجازی آمریکا منتشر شده است که قابل تامل است. زیرا بر اساس این مطالعه مشخص شده است که  بیشتر آمریکاییها نمیدانند که علت این تعطیلی و جشنها چیست ؟

این مطالعات نشان میدهد که بیش از 25% مردم آمریکا نمیدانند که آمریکا استقلال خود را از انگلیس بدست آورده است و همچنین تنها 7% مردم آمریکا اسم اولین چهار رئیس جمهور آمریکا را میدانند. 

این بررسی نشان میدهد که مردم آمریکا علاقه ای به تاریخ کشورشان ندارند و این باعث شده است که دولت ، برنامه هایی را برای مقابله با این بحران هویت اجرا نماید و در دنیای مجازی نیز سایت مفصلی را با عنوان "آیا میدانستید؟" با محوریت همین موضوع جهت مقابله با بحران هویت راه اندازی کرده اند .

حال این سوال مطرح است که ملتی که حتی با تاریخ خویش بیگانه است چگونه ادعا دارد که نظم نوین جهانی را بوجود خواهد آورد ؟ این نقیصه ، مشکل بزرگی در برابر پیشرفت برنامه های توسعه طلبانه ی حکومت آمریکاست و همیچنین مژده ای به مردم جهان است که نشان میدهد نه تنها حکومت آمریکا از این پس هیچ توفیقی در سلطه بر جهان بدست نخواهد آورد ، بلکه روز به روز ، اقتدار و سلطه ی ظالمانه ی خویش را در جهان از دست خواهد داد. 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید