شیر وخورشید هم برات میخرم

وقتی مادر در مقابل اصرارهای کودکش نخواهد برای بچه لباس گرانقیمت  یا اسباب بازی مورد علاقه اش را بخرد ، دست به یک روش انحرافی میزند که خیلی هم موثر است. او بدون برنامه ی قبلی و فی البداهه برای بچه جذابیتهای ارزانقیمت نشان میدهد و سعی میکند توجه بچه را از اولویت اصلی منحرف کند. مثلا میگوید : دوست داری برات شکلات بخرم ؟ بستنی دوست داری؟ ببین اون بادکنک چه خوشگله !  اگر بچه به هیچکدام از اینها راضی نشود مادر بالاجبار مهربانتر میشود و با لحنی فریبنده به بچه اش میگوید : قربونت برم عزیزم اصلا میخوای اون ترقه هاتو که ازت گرفته بودم پس بدم؟ خیلی باحاله ها ! هرچقدرهم که دلت خواست بترکون ، خـ....ـــووووب!  هیچ خطری هم نداره هااااآ ، اون وقتایی هم که بهت میگفتم خطر داره شوخی میکردم ،  یعنی اون وقتا خطرناک بود ولی الان اگه اون تاج سرشو یا همون کلاهکشو برداری دیگه خطرناک نمیشه ، تازه...ه خیلی هم آدمو سرحال میاره. اصلا وقتی تو ترقه بازی میکنی ها...اا من یاد مرحوم بابا بزرگم می افتم که برامون ترقه میخرید و توی حیاط با هم ترقه می ترکوندیم. حالا که فکر میکنم میبینم ترقه یه جورایی نماد پدربزرگمه. الان هم هرکی ترقه بازی میکنه ها فکر میکنم عاشق پدر بزرگ منه. یادش بخیر!  هـ...ی...ی که چقدر خوبه ترقه بازی ! چه کیفی میده . میخوای عزیزم؟  آره میخوای ؟ آفرین . . . آفرین . . . آفرین پسرگلم ، میدونستم تو ترقه میخوای ، چرا خودم یادم نبود آخه ! . . . اگه من اون کسی رو که ترقه هاتو ازت گرفته پیدا کنم ! میدونم باهاش چیکار کنم... بچه م ترقه میخواد خوب ، آره پسرم؟ ترقه میخوای ؟ چشم! ترقه هم برای میخرم ، باشه عزیزم گریه نکن ، تو هرچی بخوای من بهت میدم.  زود بیا بریم خونه تا بهت یه عالمه ترقه بدم بترکونی تا یادی هم از پدر بزرگم بشه. اصلا اگه دست من باشه خونه ی پدربزرگم رو با همین ترقه ها میترکونم تا نماد پدربزرگم رو دوباره زنده کنم. بریم مامان جان !  بریم که خوب فکری کردم! فکر بکر ! بریم امشبو حسابی خوش باشیم.

حجت‌الاسلام یونسی دستیار ارشد رییس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفته است: «پرچم سه‌رنگ ایران سابقه بسیار قدیمی دارد. این یک نماد ملی است. عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیروخورشید در میان پرچم ایران یک نماد سلطنتی است [در حالی‌که] شیر نماد حضرت علی(ع) و خورشید نماد حضرت محمد(ص) است و تنها تاجش مربوط به شاه بود اگر با من باشد هلال احمر را تغییر می‌دهم و شیروخورشید [سرخ] را جایگزین آن می‌کنم.»  


برای فرار از انجام مطالبات دیگران ، روشهای مختلفی وجود دارد که  یکی از این روشها روش حواس پرتی است . و یکی از کارسازترین روشهای حواس پرتی ، متوجه کردن دیگران به چیزهای بی اهمیت است .

امروزه ، دولتها این ترفند را بخوبی یاد گرفته اند. آنها بلد شده اند که چطوری برای مردم ، مطالبات جدید و بی اهمیت تراشیده و با بزرگنمایی ویژه ای آن را در جامعه رواج دهند. 

من نمیگویم که منظور دولت از طرح چنین مسئله ای دقیقا همین است اما این حالت ، خوشبینانه ترین حالتی است که برای آن میتوان متصور شد و کاش منظور دولت بدتر از این نباشد. 

زیاد مایل به کش دادن این مطلب نیستم اما یک سوال از آقای یونسی دارم و آن این که : آقای یونسی راستش را بگویید ، در این گیرو دار مسائل مهم کشوری ،  این شیرو خورشید را از کجا علم کردی؟  بالا غیرتا بفرمایید ببینیم که با این عکس حیوان جنگلی کدام یک از مشکلات جامعه حل میشود؟  آیا با نشان دادن عکس شیر ، مشکلات جامعه میترسند و از کشور فرار میکنند؟  آیا با نشان دادن عکس شیر زهره تورم میترکد و آب میشود ؟ آیا دشمنان ملت با دیدن شیر تحریمها را برمیدارند؟ آیا علم پیشرفت میکند؟ آیا اقوام به هم مهربانتر میشوند؟ آیا مذاهب به هم نزدیک میشوند؟ آیا معضل بیکاری حل مشود؟ آیا موانع ازدواج جوانان از بین میرود؟ اعتیاد ریشه کن میشود؟ فساد و فحشا کم میشود؟  شهریه های سنگین دانشگاه آزاد از گرده ی خانواده ها برداشته میشود؟ 

چرا حرفهای بیخود را در جامعه می پراکنید و نیروی مردم را تلف میکنید؟  مثلا اگر این نماد شیرو خورشید برنگردد آیا ملت مشکلاتشان بیشتر میشود ؟ یا اگر بیاید مشکلاتشات حل میشود؟ 

فرض کنیم که این نماد شیر وخورشید بر فرض محال همان معنایی را بدهد که شما ادعا میکنید ، آیا این کار بغیر از تحمیل هزینه های احمقانه و بی مورد به بیت المال خیر دیگری هم دارد؟ اگر چنین کاری بخواهد بشود میدانید در سطح کل کشور  چه هزینه هایی باید به اقتصاد کشور تحمیل شود؟ 

در سرتاسر کشور ، میلیونها کاغذ سربرگدار اداری فعلی باید دور ریخته و سربرگهای جدید چاپ شود  - مهرهای اداری عوض شوند - پرچم ها - لباسهای فرم - کلاهها - ماشینهای اداری - تابلوی ادارات هلال احمرو . . . 

خوب است کمی هم بیاندیشیم که قدما گفته اند :

اول اندیشه وانگهی گفتار

 

/ 0 نظر / 2 بازدید