فیلترینگ با سایتهای مبتذل مهربانتر شده است

در چند روز اخیر مشاهده شده است که برخی سایتها مبتذل مانند لینکهای مبتذل یاهو از فیلترینگ خارج شده اند . 

دلیل این کار چه میتواند باشد ؟ آیا این لینکها بطور اتفاقی از تور فیلترینگ رد شده اند یا نتیجه ی یک تغییر موضع دولت در ارتباط با فیلترینگ است ؟ اگر ما با یک اتفاق نا خواسته روبرو باشیم جای نگرانی نیست اما جای بسیار تاسف خواهد بود در صورتیکه دولت عمدا این سیاست را اتخاذ کرده باشد.  

علت این کار هرچه که باشد نتیجه آن نا امن شدن محیط اینترنت برای کاربران ایرانی است. مخصوصا کاربرانی که علاقه ای برای ولگردی در اینترنت و دیدن تصاویر مبتذل ندارند. سوال این است که : خارج شدن لینکهای مبتذل از فیلترینگ و انتشار بدون محدودیت این تصاویر و فیلمها چه پیامی از سوی دولت برای مردم دارد ؟ آیا پیامی غیر از این میتواند داشته باشد که " با سایتهای مبتذل مهربانتر باشیم ؟ "

مسئولین محترم عنایت داشته باشند که در همین وضعیت قبلی فیلترینگ نیز ما و خانواده های ما به اندازه کافی در معرض تحدید سوداگران بی حیایی قرار داشتیم . حال با این اقدام ما باید منتظر چه عواقبی در جامعه باشیم ؟  دولت محترم باید در باره سالم سازی محیط جامعه مجازی اقدامات عاقلانه تری انجام دهد و مراقب باشد که سیاست گذاری های او به انتشار سریعتر بی بندوباری کمک نکند. 

این آزادی نیست که به تکثیر ابتذال کمک کنیم تا مردم در انتخاب ابتذال و غیر آن آزاد باشند بلکه این به نوعی اجبار مردم به انتخاب بی بندو باری است. زیرا وقتی شما همه ی چشم اندازهای مردم را از تصاویر و مناظر مفسده انگیز پر میکنید دیگر آزادی انتخابی برای مردم باقی نمیماند و بدین ترتیب شما آنها را به قبول ابتذال مجبور میکنید. 

ما مجدانه از دولت میخواهیم که در سالم سازی فضای مجازی به هر طریق ممکن اقدام موثر انجام دهد و خود نیز به انتشار و دسترسی آسان تصاویر مستهجن کمک نکند.

/ 1 نظر / 492 بازدید
ریحان

دقت کردین: انسان درختا رو قطع میکنه و با اون کاغذ میسازه و روی کاغذ مینویسه: درختان را قطع نکنید... [سوال]