وقتی مردودی ها مبصر میشوند

صحبت از خوب یا بد بودن نیست ، حرف موافق یا مخالف بودن نیست ، بحث به چه کسی رای داده ایم نیست ، مسئله ی خودی و غیر خودی نیست ، سخن از موضع گیری سیاسی نیست بلکه سخن از تاسف مکرریست که به خوردن آن عادت کرده ایم .

اعتراض نمایندگان به احمدی نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی

 

مسئله اینست که عرض میکنیم : آقای رئیس جمهور محترم !   وزیر را بخاطر حفظ یک مهره ی پیاده عمدا  قربانی نمیکنند.  اگر چه شما ثابت کرده اید که حاضرید حتی بالاتر از آن را هم در مقابل عناصر بی ارزش یا کم ارزش  از دست بدهید. چه رازی در این قربانی کردنهای نامقبول نهفته است ؟

بعلاوه آیا به نظر شما فیلم برداری مخفیانه از مذاکرات مجاز است و آیا این درست است که  از مکالمات خصوصی بدون اطلاع حضار فیلم تهیه شود؟ در هرحال  پخش چنین فیلمهایی از تریبونی مثل مجلس خصوصا توسط رئیس جمهور مطلوب نیست و  وجاهت قانونی نیز ندارد و این اقدام نوعی تایید و ترویج اعمال خلاف قانون نیز محسوب میشود .

اینکه چرا رئیس جمهور اصرار دارند که با وجود معایب فراوان این رفتار ،  همه ی افشاگری ها توسط شخص ایشان انجام شود برای ما نامعلوم است. به نظر میرسد کانالهای رسمی و غیر رسمی زیادی برای این نوع افشاگری ها وجود دارد .  مخصوصا اگر برخی از لوازم این افشاگری ها وجهه قانون پسند نداشته باشد لزوم پرهیز شخص رئیس جمهور از این اقدامات را بیشتر میکند .

سوالی که در اذهان عامه ی مردم عادی مطرح میشود و البته تکراری هم هست ، خطاب به رئیس جمهور و همچنین مجلس  اینست که : چرا باید کشور را بخاطر انتصاب یا عدم انتصاب یک مدیر عامل به چالش بکشیم ؟

اعتراض نمایندگان به احمدی نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی

آقایان نمایندگان مجلس : آیا خلاف بزرگتری از  انتصاب آقای مرتضوی به عنوان رئیس یک سازمان در کشور وجود ندارد ؟  که آن را در اولویت قرار دهید و پیگیری نمایید ؟ آیا این شخص  آنقدر مهم است که باید کل کشور در جریان انتصاب ایشان به تلاطم بیافتد؟ آیا میخواهید باور کنیم که با انتصاب این شخص به این سمت کذایی  کشور دچار تلاطم و بی قانونی میشد یا در معرض آسیب و فساد قرار میگرفت و شما برای اینکه علاج واقعه قبل از وقوع نمایید ، فداکاری کرده اید و این بلوا را راه انداخته اید؟

آقای رئیس جمهور : آیا اینهمه حساسیت نشان دادن برای بودن یا نبودن یک فرد در یک مسئولیت ، آنقدر حیاتی است که حاضر هستید بخاطر آن آرامش ملت را به هم بزنید ؟ اگر آقای مرتضوی رئیس آن سازمان نباشد یک نفس کش متخصص و متعهد دیگری در این کشور وسیع برای تصدی این پست پیدا نخواهد شد ؟  چرا مقام محترم ریاست جمهوری را تا حد سنگرشنی برای یک مدیریت درجه چندم کشوری تنزل میدهید؟

آقایان نمایندگان مجلس : شما که مدعی هستید  برخلاف رئیس جمهور ، فاخر صحبت کردن را بلد هستید و مدیریت میدانید آیا اینگونه هنر مدیریت خویش را به رخ جامعه میکشید؟ نکند عدم تحقق استیضاح رئیس جمهور را با این اقدامات نسنجیده میخواهید تلافی نمایید ؟  آیا میخواهید باور کنیم که این جریانات از حسن نیت تمام و اعمال مدیریت صحیح و خیرخواهانه تام  نشات گرفته است ؟

فراتر از همه ی این معایب ، مگر رهبر انقلاب به صراحت نگفتند که جنجال آفرینی و بازی با احساسات مردم تا انتخابات آتی خیانت است . شما کی میخواهید یاد بگیرید ؟ چه عاملی باعث شده است که از درک مسائل عادی و ساده هم عاجز شوید ؟ آیا مسند قدرت و حرص حفظ مقام ، قوه تحلیل شما را زایل کرده است ؟

اعتراض نمایندگان به احمدی نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی

برادران گرامی خوب گوش کنید : ملت بلد است چگونه شما را مدیریت نماید ، اگر میبینید که با شما محترمانه مدارا میکند و مشفقانه نظاره می نماید ، فکر برتان ندارد که نخبه شده اید و نورچشمی ملت و آقا بالاسر گشته اید ! این سنگها را از دامن خود بریزید و تعقل پیشه سازید.  وقتی ملت در میان اینهمه بحران داخلی و خارجی اینگونه هوشیارانه جامعه را مدیریت میکنند چرا شما از مدیریت خودتان عاجز شده اید ؟  کمی عاقلانه بیاندیشید و محترمانه رفتار نمایید. برای اینکه اصول مدیریت صحیح و دلسوزانه را یاد بگیرید لازم نیست جای دوری بروید بلکه فقط کافیست به رفتار ملت نگاه کنید و سرمشق بگیرید. این برای شما بهتر است. البته این سنت غلط را که "مردودیها مبصر میشوند " از دبستان به ارث برده ایم و کتکش را الان میخوریم.

 والسلام.

/ 1 نظر / 3 بازدید
عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/18305 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی