یک سوال بی جواب از رفتار عجیب آقای رئیس جمهور

آقای احمدی نژاد که از دوران رئیس جمهوری ایشان حدود 6 ماه مانده است . دیروز برای تبادل نظر با نمایندگان مجلس به مجلس رفت تا در مورد نتایج حاصله از اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها و همچنین در تصمیم گیری جهت اجراشدن یا نشدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها صحبت کنند .

با کمال تاسف این بار نیز آقای رئیس جمهور قدر اعتماد و رای مردم به خودش را ندانست و بار دیگر رفتار زشتی از خود نشان داد و لکه ی چرکین دیگری به سابقه ی خود افزود و برگ بدخط جدیدی به پرونده ی بد اخلاقی هایش اضافه کرد .

شنیده شد که ایشان پس از حضور در مجلس و اتمام سخنرانی و اعلام نظرات خود ، بدون اینکه منتظر شنیدن نظرات نمایندگان ملت بماند ، با گفتن اینکه من جای دیگر جلسه ای دارم از صحن مجلس خارج شده است .  

سوال اینست که : آیا واقعا ایشان در جای دیگری جلسه داشته است ؟

جواب سوال فوق هرچه که باشد نشان از وجود یک ضعف عمده ی مهم در رفتار و شخصیت رئیس جمهور است . زیرا :

-  اگر جواب سوال مثبت بوده است و ایشان واقعا در جای دیگر جلسه ای داشته است معلوم میشود که ایشان در مدیریت زمان در حد بسیار پایینی قرار دارند و توانایی تنظیم برنامه های خویش را ندارند و به همین دلیل نتوانسته اند درک درستی از اهمیت این جلسه داشته باشند و زمان لازم برای آن را اختصاص دهند.

اگر بر فرض محال قبول کنیم که عذر موجهی برای این عدم برنامه ریزی داشته اند . سوال دیگری پیش می آید و آن اینکه کدام جلسه ای میتواند مهم تر از این جلسه باشد که همه ی نمایندگان ملت در آن حضور دارند و در مورد مهمترین مشکل داخلی کشور بحث میشود؟  حضار جلسه ی مورد ادعای رئیس جمهور چه کسانی بودند که از ملت ایران مهمتر بودند ؟ و موضوع مورد بحث در آن جلسه چه موضوعی بود که از مهمترین مسئله همه ی ملت  هم مهمتر بود ؟

اگر واقعا آن جلسه مورد ادعا مهمتر بود ، در این صورت باید به مردم گفته شود که چه موضوع مهمتری برای رئیس جمهور وجود دارد که حتی از سرنوشت ملت نیز برایش مهمتر است ؟ و در غیر اینصورت آیا ایشان نمیتوانست جلسه ی کم اهمیت تر را بخاطر این موضوع حیاتی به تاخیر بیاندازد؟    این حالت کمی بعید به نظر میرسد .

- اگر جواب سوال منفی باشد و ایشان جلسه مهمی هم نداشته است که بخاطر آن مجبور به ترک غیر منتظره و توهین آمیز صحن مجلس شده باشد. در اینصورت چهار نتیجه ی تاسف بار دیگری حاصل میشود که عذر بدتر از گناه خواهد بود.

اولین نتیجه ی این حرکت آن است که ایشان به دروغ حرفی را در مقابل مردم بیان کرده و در مورد علت ترک مجلس به ملت دروغ گفته است

دومین نتیجه اینست که ایشان جوابی برای انتقادها و سوالهای نمایندگان مردم در مورد عملکردش ندارد 

 سومین نتیجه هم این است که ایشان شجاعت لازم  برای شنیدن انتقادات و نقد عملکردش را ندارد و از ترس عدم پاسخگویی منطقی به سوال نمایندگان از مجلس فرار کرده است .

چهارمین نتیجه هم اینکه ایشان با این حرکت بسیار توهین آمیز نشان داد که دچار یک خود بینی مفرط شده و خود را بالاتر از همه میداند و برای نظرات مردم ارزشی قائل نیست .

پی نوشت بعد از دوروز :

- رئیس جمهور و نمایندگان مجلس هر دو نمایندگان منتخب ما هستند و ما دوست نداریم یکی از نمایندگان ما نماینده ی دیگر ما را تحقیر نماید . ارزش ریاست جمهوری و مجلس باید تواما حفظ شود.

- ما قسم نخورده ایم که بخاطر رای مان به یک نفر از اشتباهات و لغزشهای او هم حمایت کنیم.

- ما به برگزیده ی خود  رای داده ایم که در خط مستقیم اسلام و ولایت حرکت کند . رای نداده ایم که هرجای اشتباهی که او رفت ما هم برویم. وظیفه ی ما هست که اورا مراقبت نماییم تا خطا نرود.

- درضمن ما منکر خدمات ایشان در راستای گسترش عدالت بخصوص در دولت اول نیستیم و نیز منکر شجاعت ایشان در اجرای هدفمند کردن یارانه ها و در عرصه های مختلف داخلی و خارجی نیستیم .

نکته آخر : حق دارم  از او انتقاد کنم چون به او رای داده ام .

/ 21 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوسفی

شماها واقعن هنوز به نتیجه ی مشخصی نرسیدین....یه ذره بروز باشید>>>>>شمایی که واسه من رفتار زشت و لکه سیاهو معنی میکنی پاشو برو قانون کار رو بخون بعد مخمونو بکار بگیر....واحسرتا که بعضی افرادمثه شما دارن آروق روشنفکری میزنن...اگرم پیچوند یا اجازه ی حرف زدن به نماینده ها نداد واسه جلسه بوده نه سفرهای خارجه رفتن و خرجای میلیاردی رو کشور گذاشتن اونم واسه صلح[شکست]

عصیان

1- حق انتقاد با شماست 2- بنده هم رفتار ایشان را تایید نمی کنم. 3- گفت: وقتی تعیین کنید تا بیایم. نگفت نمی آیم.

یوسفی

جاست دیس؟وای؟ پلیز انزور

ولایتمدار منحرف به سوی ارزش ها

پ نه پ! وای میستاد توی مجلس که آقایون پروزه طرح سوال از رئیس جمهور را که با درایت امام خامنه ای ناکام موند را شبیه سازی کنند و باعث تلاطم در فضای سیاسی اقتصادی بشن و بر خلاف منویات امام خامنه ای احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف مدیریت کنند. این ها که همه نقشه اکبرشاهه!!!

علی

1. وقتی رییس جمهور میگه جلسه دارم، حتما داره. این چه معنی داره که شما با فرض دروغ بودن این حرف رییس جمهور وارد تحلیل میشید. این خلاف اخلاقه. 2. مگه رییس جمهور برای امورات خودش جلسه میذاره که شرکت نکردنش در جلسه مجلس شورای اسلامی به معنی ارزش ندادن به مردم باشه؟ مگه این جلسه مجلس تنها جلسه ایه که درباره مشکلات اقتصادی توش بحث میشه؟ 3. آیا دعوت رییس جمهور از نمایندگان برای نشست مشترک، پس از این نشست نشون دهنده این نیست که تحلیل شما درست نیست؟ اگر پاسخی داشتید و دوست داشتید که به من هم برسه خبر بدید.

علی

مهندس جان! انقدر سرت شلوغه که یه تک پا نمیای بگی پاسخ برات گذاشتم؟

علی

من متن رو کامل خوندم. شما احتمال دروغ بودن میدی و بر مبنای دروغ بودن تحلیل میکنی. این یعنی اینکه یک احتمال قوی دروغ بودن حرف رییس جمهوره. توجه کنید که هیئت وزیران علاف نیستن. لابد روی نشستی که از پیش برنامه ریزی شده، کاراشون رو جفت و جور کردن. مجلس باید از پیش برنامه ریزی میکرد، نه اینکه تو مجلس نامه بدن که بمون کارت داریم!

علی

این هم یک احتمال است یعنی چی؟ توجه داشته باشید که دشمن از هر سخن و رفتاری، چه خوب و چه بد، یه چیزی در میاره و نمیشه در همه این موارد اون فرد رو مقصر دونست. از رهبر انقلاب هم میشه نمونه هایی آورد که بدخواهان ازش بهره برداری خودشون رو کردن.

علی

انگار جنابعالی دست بردار احتمال دروغگویی رییس جمهور نیستی!

علی

بد گمانی از بزرگترین گناهان است