تبلیغات غربیها در مورد آزادی بیان در طول سالیان دراز چنان پر رنگ و استادانه بوده است که تا چند سال قبل تقریبا همه ی دنیا آن را باور کرده بودند. اما در 10 سال اخیر اتفاقاتی در دنیا افتاده است که وجهه دروغین این دموکراسی برای وجدانهای بیدار برملا شده و با کشتار های فجیع غربیها در افغانستان و عراق و پاکستان و بوسنی و سوریه و غزه و جاهای مختلف ، چهره کریه آن در حال نمایان شدن است. اما هنوز هم افراد خوش باوری هستند که به ادعای دموکراسی غربی دلخوش کرده اند ولی تلاش انسانهای مجاهد روز بروز گسترده تر میشود و هر روز گوشه دیگری از ادعاهای دروغین آنها را برملا میسازند و این بار نوبت " کنفرانس افق نو "  است که بخشی دیگر از چهره ی زیر نقاب این دموکراسی خونخوار خوش ظاهر را به مردم جهان نشان دهد.

اخیرا کنفرانسی بین المللی و بی نظیر در تهران با نام "کنفرانس افق نو" با  شرکت حدود پنجاه میهمان خارجی که همه از فعالان سیاسی، شخصیت های رسانه ای ضدجنگ، محققین و صاحبان ایستگاه رادیویی بودند تشکیل و برگزار گردید.

این کنفرانس توانست رسوایی دیگری از دموکراسی غربی را به نمایش بگذارد زیرا شرکت کنندگانی که از کشورهای غربی در کنفرانس حضور داشتند ، پس از برگشت از کنفرانس در فرودگاه  کشورهای خود مورد بازجویی و تفتیش عقاید قرار گرفتند. حتی لپ تاپ شان را ضبط کردند و مدتی هم بازداشت شدند.

در صورتی که اینها افرادی علمی و فرهنگی بودند که به غیر از سخنرانی و اظهار نظر اقدام دیگری نکرده بودند که مورد اتهام و پیگرد قرار گیرند و تنها جرم ایشان بیان عقایدشان بود. این اقدامات در کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه و انگلیس انجام گرفته است که تبلیغات آزادی بیانشان گوش دنیا را کر کرده است. 

نمونه ای از برخورد غربیها با این موضوع :

دیلی تلگراف نوشت؛ استفان سایزر، کشیش برجسته انگلیسی و نویسنده کتاب صهیونیسم مسیحی که هفته گذشته در دومین کنفرانس بین المللی افق نو در تهران شرکت کرده بود پس از بازگشت به انگلیس از سوی جریان‌های صهیونیستی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.