توجه : تصویر فوق العاده زیبای مربوط به این مطلب به دلیل حجم بسیار زیاد آن به تدریج آشکار خواهد شد لطفا حوصله کنید . تا شما متن را بخوانید تصویر هم لود میشود.

اینجا که آمده ای محل گل فروشی زیباییست که در بازار گل فروشان ساخته شده است . با بازدید از این مکان اعتراف خواهید کرد که این مکان باگلهایی افسونگر و بی همتا  عجیبترین گل فروشی دنیاست که هرگز شبیه آن را در هیچ جای دنیا نخواهید دید. پژوهشگران میگویند که از بدو تاریخ تا حال چنین گل فروشی ساخته نشده و مشابه ندارد و سازنده ی این گل فروشی ادعا میکند که در آینده نیز هرگز کسی نخواهد توانست چنین گل فروشی زیبایی بسازد. میگویند کسی که وارد این گل فروشی شود محو زیبایی های آن میشود و دلش میخواهد برای همیشه همانجا بماند.

این گل فروشی در یک محل آزاد بین المللی بنا شده است و ورود برای همه ی مردم دنیا آزاد است و همه ی مردم با هر ملیتی میتوانند از آن بهره ببرند. صاحب خوش اخلاق گل فروشی همه را با آغوش باز می پذیرد. او تمامی زبانهای زنده ی دنیا را میداند و با لهجه ی دلنشینی که دارد همه را جذب گفتار خود میکند.

تعریفهای زیادی از گل های این گل فروشی بر سر زبانهاست که حتی شنیدن آن هم  شنونده را مسحور میکند. میگویند هیچ کدام از گلهای این گل فروشی تکراری نیست . یکی دیگر از عجایب این گل فروشی این است که بازدید کنندگان آنقدر تحت تاثیر زیبایی گلها میشوند که بی اختیار از فرط احساسات گریه میکنند و اشکشان سرازیر میشود.

شنیدم که یکی از بازدیدکنندگان با حسرت و اشتیاق تمام میگفت : ای کاش من هم یکی از این گلها بودم !

میدانم باورتان نمیشود اما با این حال میگویم که من خودم کسانی را در این گلفروشی دیدم که به محض به زبان آوردن این حس اشتیاقی که داشتند خود تبدیل به گل شده بودند. بدنشان گلبرگ شده بود و وقتی نگاهشان میکردی تصور میکردی سرشان از میان گلبرگها روییده است و دائم میخندیدند.

حالا تصویر گل تماما لود شده است اما اگر درحال حاضر تصویر گل فروشی را نمی بینید نگران نباشید چون این هم یکی از عجایب این گل فروشی است که در حالت عادی قابل رویت نیست ولی اگر بتوانید با نشانه های متن ارتباط خوبی برقرار کنید با کمی حوصله و ممارست آن را خواهید دید.  تصویری را که خواهید دید فقط گوشه ای از حال و هوای این گل فروشی را نشان میدهد. درست است که گل های این گل فروشی ، فوق العاده زیبا ، منحصر بفرد و دلربایند . اما عجیبتر این است که همه میگویند خود گل فروش از گلهایش زیباتر است ومردم بیش از آنکه به گلها خیره شوند محو جمال دلربای گلفروش میشوند. او به همه لبخند میزند ولی همه با دیدن او گریه میکنند. مردم در حین سیاحت  از همه ی گلها بازدید میکنند و آخرسر دوباره محو تماشای گلفروش میشوند . و باز هم عجیبتر اینکه تصویر این گل فروشی فقط زمانی دیده میشود که شعر لطیف زیر را بخوانی ! ولی نباید در خواندن شعر عجله کنی .  باید آرام بخوانی تا هم از معنایش لذت ببری و هم تصویر را بتوانی ببینی .

در پی معشوق اندر جست و جو /// طالب وصل است در نی زار عشق

غنچه ای نشکفته از گلزار چید /// تا نماید هدیه بر دلدار عشق

شاخه ی گل را بروی دست خویش /// تا رساندش بر در دربار عشق

پس ندا بر عاشقان زد بر ملا /// کیست طالب بر گل بی خار عشق

گلفروشم گلفروشم گلفروش /// تحفه آوردم سر بازار عشق

ناگه از معشوق آمد این ندا /// من خریدار گلم با خار عشق

تیر صیاد از کمین بر جست و زد /// بوسه بر حلقوم گل رخسار عشق

غنچه اش بشکفت و زد لبخنده ای /// که ای پدر سیرابم از دیدار عشق

شاخه ی گل روی دست باغبان /// قبله را می جست چون پرگار عشق

رنگ از رخسار برگ و گل پرید /// شد خزان در دامن سالار عشق

 

  از شنیدن قرائت اشعار با صدای زیبای تمدن لذت ببرید