شهید سرتیپ پاسدار یوسف جهانبخش اصل ،  خلبان نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در مناطق عملیاتی شمالغرب کشور چند روز قبل به دلیل نقص فنی بالگرد در ارتفاعات آذربایجان غربی سقوط و به همراه چهار تن از همرزمان خود به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

شهید سرتیپ پاسدار یوسف جهانبخش اصل

ملیکا دختر 14 ساله این شهید بزرگوار در مصاحبه با هفته نامه امید تبریز گفته است :

وقتی درب تابوت را باز کردند تا او را به خاک بسپارند ، بوی گلهای بهشت را استشمام کردم که تا بحال در هیچ جایی از دنیا آن بو را استشمام نکرده بودم. درسته که کسانی که در مراسم خاکسپاری بودند میگفتند که بدن پدرم سوخته بود و بوی سوختگی می آمد اما آن بو را استشمام کردم  . . .  واقعا میتوانم بگویم که پدرم خصوصیاتی را که شهدا داشتند را دارا بود و حقش بود که شهید شود.

ملیکا جهانبخش

این دختر شهید بزرگوار در ادامه گفته است : مادرم میگفت یک مجله اختصاصی هست که فقط به پاسداران میدهند و می گفت وقتی آن مجله را می خوانم بدنم به لرزه می افتد و وقتی علت را از مادرم پرسیدم گفت که در آن مجله بیشتر از خصوصیات شهدا نوشته اند و میگفت که پدرم همه خصوصیاتی را که در مجله برای شهدا نوشته اند را دارد.

پی نوشت : شجاعت و دلیری این دختر هم نشان میدهد که او هم لایق دختر شهید بودن است .  دختر شهید بودن لیاقتی میخواهد که این دختر نوجوان با این مصاحبه قدرتمند آن را از خود بروز داده است.

خدایا شکر میکنیم که دلاورانی همچون این شهید عزیز  و فرزندانی این چنین لایق برای ما عطا کرده ای

برای شادی روح این شهید عزیز فاتحه ای قرائت فرمایید

روحش شاد و راهش پر رهرو باد