جوادزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جوادزاده
آرشیو وبلاگ
      راستگویی - دانایی - نظم (یادداشتهای روزانه)
آفتاب پرستان اینترنتی نویسنده: جوادزاده - ۱۳٩٠/۸/٢۸

امروزه دام های پهن شده برای بچه های مسلمان در رنگها و اندازه های مختلف در بازار اینترنت یافت میشود. یکی از این روشها  روش کمیلیون (Chameleon) یا شکار به روش آفتاب پرستها میباشد .

آفتاب‌پرست‌ها، مارمولک‌های عجیبی هستند که می‌توانند رنگ پوست خود را تغییر دهند و کاملا به رنگ محیطی که در آن نشسته اند در آیند. آنها وقتی رنگ پوست خود را تغییر می‌دهند که عصبانی یا ترسیده یا در حال حمله و شکار باشند. همچنین با تغییر دما و نور محیط یا هنگام مخفی شدن، رنگ پوست این جانور تغییر می‌کند.

آفتاب‌پرست‌ روی شاخه درخت در انتظار حشرات می‌نشیند. جانور دمش را دور شاخه درخت می‌پیچد و خود را محکم نگه می‌‌دارد. در همین حال چشمان گردان جانور، به او این امکان را می‌دهند که در یک زمان، از دو جهت شکار را زیر نظر بگیرد. آفتاب‌پرست برای گرفتن حشره، زبان دراز و چسبناک خود را به سمت شکار پرت می‌کند و در یک چشم به هم زدن او را می‌گیرد.

سناریو اینگونه است : افرادی که عضو دسته ها و گروههای ضد اسلام هستند برای ضربه زدن به اسلام وارد محیط اینترنت میشوند(اکثرا حقوق بگیر هستند وعده ای هم نوکر بدون مواجب).    آنها میدانند اکثریت قاطع ملت ایران مسلمان هستند و اگر آنها با چهره واقعی خود که دشمن اسلام و مسلمانان هستند  وارد معرکه شوند هیچکس به آنها اهمیت نمیدهد به همین دلیل رنگ عوض میکنند و خود را بعنوان یک مسلمان معتقد معرفی میکنند و واضح است که در محیط اینترنت شناخت ماهیت واقعی افراد غیر ممکن است. و بدین ترتیب آنها خود را به رنگ محیط در می آورند و برای به دام انداختن شکار در کمین می نشینند.

آنها به روشهای زیر عمل میکنند:

- بنام خدا میگویند و به حجاب حمله میکنند خواننده با اعتماد به اینکه او به خدا معتقد است گمان میکند که حمله او به حجاب از روی ناآگاهی یا خیرخواهی است. 

- آیه ای از قرآن می آورند (در آموزشهایی که دیده اند آیه های مرتبط با موضوع خاص را بلد شده اند و بیشتر از خیلی از بچه مسلمانها قرآن میدانند)   و در ادامه به مراجع توهین میکنند. با دیدن آیه قرآن خواننده می پندارد که او به قرآن معتقد است و بنابر این توهین به یک مرجع را از زبان او ناصحانه می انگارد.

- تعریفی از ائمه میکنند و بعنوان صدق نیت حدیثی می آورند و به انقلاب اسلامی و حکومت دینی حمله میکنند و خواننده با تصور اینکه طرف جزو عاشقان ائمه هست حمله به انقلاب اسلامی را عملی دلسوزانه تلقی میکند.

- بنیانگذار انقلاب اسلامی را با لفظ امام خمینی خطاب میکنند و به نایب و شاگرد مخلص او امام خامنه ا ی  اهانت میکنند. خواننده چون میپندارد که او به امام معتقد است در برابر اهانت به جانشین امام موضع قاطع نمیگیرد

- از دفاع مقدس و آزادگان به نیکی یاد میکنند و سپاه پاسداران و نیروی انتظامی را با انتقادهای وارد یا ناوارد میکوبند و خواننده به خیال اینکه گوینده سخن ، دلسوز کشور است چه بسا با او همراهی میکند.

- . . . . و هزاران دام دیگر که در دوره های خاص آن را آموزش دیده و جهت اجرای مقاصد خود به فضای مجازی گسیل شده اند. اما چون همه طرفندها را در یک مطلب یا یک سایت بکار نمیگیرند پی بردن به مقصودشان برای همه و مخصوصا برای جوانان چندان هم ساده نیست. بعنوان مثال یکی از این آفتاب پرستها فردیست که خود را الف .پ معرفی میکند در چند وبلاگ متعلق به خود به عنوان یک مسلمان خود را معرفی کرده و به ماموریت و کار خود مشغول شده است (اولین وبلاگش را با این جمله شروع کرده است :  سلام من کارم رو شروع می کنم )

 نمونه ای از جملات متناقض این آفتاب پرست را در زیر بیان میکنم :

مثال یک : در یک مطلب نوشته : سلام عیدتون مبارک امیدوارم بار بعدی همین روز به جای تبریک عید تبریک اومدن اقامون رو بگیم و جشن بگیریم ان شا الله

            در مطلب دیگر : بی نام زرتشت مهین ایران و ایرانی مبین        من جان فدای آن یکتا پیمبر می کنم

           تناقض : کسی که زرتشت را یکتا پیامبر میداند  پس به خاتم الانبیاء (ص) معتقد نیست پس چطور منتظر ظهور مولود نیمه شعبان امام زمان است ؟ البته اعتقاد او به زرتشت هم کاملا نا متعین است. چون بعید است که زرتشتیان در کشتی اسلام نشسته و اقدام به تخریب کشتی کنند.

مثال دو : در یک مطلب نوشته : آزادگان سرافراز -   امروز ٢۶مرداد است و سالروز اغاز بازگشت ازادگان                به  میهن عزیز مان ایران  ....   ما ها تاحالا دوری از وطن رو ممکنه تجربه کرده باشیم ولی نه با رنج و عذاب ولی اون ها این کار رو کردن به خاطر ایران این سختی رو کشیدن پس قدر زحماتشون رو می دونیم

      در مطلب دیگر :  در مذمت چفیه رزمندگان و شعار تکبیر شعری از فرد می آورد و میگوید:

                                  وقتی تو می گویی وطن از چفیه ات خون می چکد

                                  من یاد قتل نفس با الله و اکبر می کنم

تناقض : کسیکه چفیه را نشانه خون ریزی و جهاد رزمندگان را  قتل نفس میداند نمیتواند به آزادگان احترام بگذارد و ارج نهد.

 

مثال سه : در یک مطلب نوشته : مرجع سبز و عزیز دل ما آیت الله العظمی صانعی (حفظه الله)

در جای دیگر میگوید : پس نتیجه می گیریم همه اخوند های خرفت وطن فروش هستند و تازه به نظر من اون هاحتی نمی فهمند وطن یعنی چی اون این کلمه اون قدر با ارزشه که ادم های عادی و درون تهی مثل همین اخوند های خرفت هیچ وقت نمی توانند بفهمند

تناقض : کسی که با این لفظ موهن همه روحانیت را (نه بخش کوچکی از آن را )مورد اهانت قرار میدهد نمیتواند از کلمه مرجع و آیت الله برای تقدیر از یک فرد استفاده کند

 

مثال چهار : در جایی مینویسد : مخالفان امام علی که معصوم مطلق بود آزادانه انتقاد می کردند. خوارج بدترین دشمنان امام علی بودند چون امام بعد از سرکوب اونها فرمود چشم فتنه را کور کردم. همین خوارج میومدند و وسط جلسات علی هو می کشیدند یا وسط نمازخوندن علی به علی نسبت کفر میدادند اما مولا علی فرمود تا زمانی که دست به اسلحه نبرید من سه حق را در مورد شما رعایت خواهم کرد،

در مطلب دیگر از قول یک شاعر چنین می نویسد :

ایران تو با یاد دین ، زن را به زندان می کشد        من تاج را تقدیم آن بانوی برتر می کنم

تناقض : کسیکه امام علی را مولای خود بداند حجاب زنان را نشانه زندانی بودن و به بند کشیده شدن آن نمیداند .

 

مثال پنج :  در یک مطلب برای اهانت به قرآن مینویسد : قران کریم در حقیقت 115 سوره داشته است که . . . .

و در جای دیگر : خودرا مومن به قرآن نشان میدهد تا به رهبری انقلاب جسارت کند و از قرآن دلیل می آورد و مینویسد :  سوره بقره(2) آیه 67

معنی آیه : و آن وقت که موسی به قوم خود گفت : خدا به شما فرمان می دهد که گاوی را سر ببرید . گفتند : آیا ما را به ریشخند می گیری؟ گفت : به خدا پناه می برم که از جاهلان باشم.... نکته : به این تنیجه می رسیم آنهایی که دست به مسخره کردن دیگران می زنند جاهلانی بیش نیستند ( حالا به هر شخصی به هر دلیلی می خواد سازمان مجاهدین باشه که ....  و احمدی نژاد رو مسخره کنه می خواد احمدی نژاد و ..... باشن که ما رو مسخره می کنن می خواد این رسانه مثلا اسلامی باشه که همه رو مسخره می کنه مهم نیست مهم اینه که همه شون جاهل اند)

تناقض :  اول با آوردن یک آیه وانمود میکند که به قرآن و اسلام معتقد است و سپس به رهبر کشور اهانت میکند و خوانندگان گمان میکنند که برای دلسوززی به اسلام به این عمل اقدام کرده است و به مقابله شایسته با او عمل نمیکنند . در حالی که گوینده با اصل اسلام مخالف است و در جای دیگر این مخالفتش را لو داده است .

مثال پنج : در جایی مینویسد : " نیروهای نظامی و انتظامی که طبق وصیت صریح امام از واردشدن در سیاست منع شده بودند، اکنون همه ی مملکت را به دست گرفته اند

درجای دیگر میگوید :  دوره پهلوی نشانه پیشرفت بوده

و در جای دیگر : اگه واقعا اون فرد نچندان محترم مغزی برای فکر کردن داره چرا خیلی از مسائل رو به رساله خمینی ارجاع می دهد

و در جای دیگر : فقط کافیه دین از سیاست جدا بشه

در جای دیگر : من آرش و مخالف دولت و حکومت و نابود کننده اونها و نجات دهنده ایران

تناقض : کسی که به زمان طاغوت افتخار میکند و دین را از سیاست جدا میداند و خود را نابود کننده حکومت میداند  نمیتواند ادعای همسویی با امام خمینی و امام علی را داشته باشد.

 

مثال شش : در جایی مینویسد :  کیه که ندونه حدادیان در سخرانی اش چه حرف های زشتی به احمدی نژاد زده که اصلا ادم خجالت می کشه بگه اون هم در مجلی که برای شهادت حضرت زهرا (س ) بر گزار شده بوده

در جای دیگر :  آخه بچه مثلا مسلمان تو که دین خودت رو هم نمی تونی بفهمی چرا گیر می دی به نماد دینی ادیان دیگه اخه مگه مرض داری خب همون طوری که به دین خودت گند زندی(یا در بهترین شرایط هیچ غلطی نتونستی براش بکنی) چه تضمینی وجود داره که . . . .

تناقض : از جمله اول ارادت به ائمه و در دومی حمله به اصل دین و مسلمانان مشهود است .

...  و هزاران گاف دیگری که لازم به ذکر نیست. همین آقایانی که در سایتهای اینچنینی با هزار رنج و زحمت و خویشتن داری اقدام به خود سانسوری کرده و از فحش دادن به مقدسات امتناع میورزند در سایتهای دیگران بصورت ناشناس ظاهر شده و دق دلی خود را در آورده و با شرمسار ترین کلمات به مقدسات توهین میکنند و با کلمات موافق با باطن خود سخن میگویند.

دلیل نوشتن این مطلب این بود که می بینم بچه های مسلمان به سایتهای آنها میروند و بر سر مسائل فرعی مثل انتخابات و احمدی نژاد و رفسنجانی و خاتمی و موسوی و . . . بحث میکنند که نتیجه ای جز سردرگمی نخواهد داشت .

به دوستان معتقد و مسلمان توصیه میکنم که با این افراد اصلا بحث نکنند زیرا اینها به هیچ عنوان در مقابل حرف منطقی تسلیم نخواهند شد . اینها نخفته اند که بتوانید بیدارشان کنید بلکه اینها خود را به خواب زده اند و هرگز بیدار نخواهند شد بلکه  مترصد آن هستند که وقتی کسی برای بیدار کردنشان بیاید گلویش را بگیرند و زهرشان را خالی کنند. تک تک لحظه هایی  که برای گفتن حقیقت به اینها صرف میکنید تلف و نابود میشود و این شما هستید که زیان میکنید. پس سخن و وقت خود را با گفتن حقایق به اینها هرز ندهید که بیفایده است .

من آنم که در پای خوکان نریزم/مر این قیمتی درّ لفظ دری را

اینها به ظاهر از رفسنجانی و خاتمی و موسوی و . . . دفاع میکنند اما در صورتیکه قدرت بیابند همین نفرات را به جرم مسلمانی قطعه قطعه خواهند کرد . البته خود این حضرات هم در کمال بلاهت در دام اینها گرفتارند و با کف و سوت همین آدمها در وسط میدان میرقصند و بیانیه و اطلاعیه صادر میکنند و نامه بی سلام مینویسند. اینها نمیدانند که با گرگها میرقصند ... و آنزمان که مستی رقص از سرشان بپرد گلوی خویش را در دهان گرگ "خون چکان" خواهند یافت و آنگاه دیگر مجالی برای رهایی و بیداری و بصیرت نمانده است و کار شان دیگر تمام است.

زمانی که امثال رفسنجانی با هدایت غیر محسوس اینها بدون اینکه خود بداند به مملکت خیانت میکرد و به نصایح و توصیه های دلسوزان اهمیت نمیداد همینها تبلیغ میکردند که مملکت را بردند و خوردند(در حالیکه انگیزاننده و شریک برنده ها و خورنده ها هردو خودشان بودند و دیگری را آلت دست کرده بودند) و حال که ملت میخواهد از رفسنجانی باز خواست کند باز هم همینها فریاد میزنند که وا عدالتا ! وا اسلاما! وا رفسنجانیا ! 

میگویند اگر دزد بود چرا به او فرصت دادید و اگر نیست چرا به او تهمت میزنید؟ خودشان هم جواب سوالشان را میدانند که افراد در یک حال باقی نمیمانند و ممکن است نبوده اما بعدا شده باشد. گناه امروز را دیروز نمیشد مجازات کرد و به بهانه سلامت دیروز ، بیمار امروز را نمیتوان به حال خود رها کرد. خودشان هم اینها را میدانند اما درد آنها این فرعیات نیست اگر کسی بخواهد به سوالات اینها جواب دهد در دام آنها گرفتار شده است . اینها با خدا مخالف هستند. اینها اسلام را نمیخواهند و امام جواب اینها را با هشیاری مخصوص خود اینگونه داده است : اگر اسلام را نمیخواهید گم شوید. جواب ما هم برای اینها همین است.

برای این افراد هم عرض میکنم  : من صلاحیت نصیحت برای شما را ندارم اما مشفقانه توصیه میکنم که از این عمل غیر انسانی اهتراز کنید  چون کسیکه حقیقت خود را از مردم مخفی میکند و به آنها ضربه میزند در اول خودرا بی ارزش نموده و وجدان انسانی را پایمال کرده است . نفاق از کفر بدتر است و منافقان منفور ترین انسانهایند. شما محکوم نیستید که منافق یا کافر باشید. وقتی از رذالت نفاق و کفر میشنوید و خود را مخاطب می یابید بجای اینکه ناراحت شوید و جبهه بگیرید از کفر و نفاق خارج شوید و به پاکی روی آورید .  در مرحله دوم یاد آوری میکنم که :آب در هاون نکوبید زیرا هرکه با آل علی در افتاد برافتاد. این بشارت خداوند است.

  نظرات ()
مطالب اخیر معجزه ای بنام ابن بابویه انسان چیست آیا مسئولان ما میتوانند از امام علی دم بزنند؟ محال آیا مخالفان دولت آقای روحانی جنگ طلب بودند سلطان بی وفایی - عکس نوشته شعر قانون محدودیت انتشار عکس در فرانسه انتخاب روحانی ، حاصل اتحاد یکروزه نظر سید محمد خاتمی در باره ولایت فقیه
کلمات کلیدی وبلاگ حکمت (۱۸٧) آمریکا (۱٢٧) شعر (۸۳) پهلوی (٧٦) رفسنجانی (٦٥) امام حسین (٥٩) حدیث (٥٠) عاشورا (٤۸) روحانی (٤۱) امام علی (۳۸) دعا (۳٤) قرآن (۳۳) امام خامنه ای (٢٩) حضرت محمد (٢٧) احمدی نژاد (٢٥) مصدق (٢۳) حکایت (٢۳) انتخابات ریاست جمهوری (٢۱) خاتمی (٢٠) خدا (۱٩) ashura (۱٩) غرب (۱۸) حجاب (۱٧) نماز (۱٥) علم (۱٤) اسرائیل (۱٤) سیاست (۱۳) محرم (۱۳) اسلام (۱۳) صادق هدایت (۱۳) میرحسین موسوی (۱۳) امام خمینی (۱۳) امام زمان (۱۱) اصلاح طلبان (۱۱) امام صادق (۱۱) شهریار (۱۱) جغرافیا (۱۱) انسان (۱٠) شاه (۱٠) رضاشاه (۱٠) عشق (٩) رمضان (٩) زیارت عاشورا (٩) فساد (۸) فتنه (۸) امام رضا (۸) شهید (۸) داستانک (٧) نجوم (٧) جنگ (٧) امام جواد (٧) جمهوری اسلامی (٧) سبک زندگی (٧) مصائب (٦) یارانه ها (٦) حضرت زهرا (٦) ترک (٦) اعمال (٦) ایران (٦) هنر (٦) حقوق بشر (٦) انقلاب (٦) خامنه ای (٥) دروغ (٥) آزادی (٥) حج (٥) کربلا (٥) آذربایجان (٥) فلسطین (٥) نوحه (٥) روزه (٥) یهود (٥) جمعیت (٥) محرم و صفر (٥) بوز قورد (٥) بوزقورد (٥) زلزله تبریز (٥) ویروس فرهنگی (٤) گرگ خاکستری (٤) عیدفطر (٤) عید غدیر (٤) امام هادی (٤) آل سعود (٤) تبریز (٤) عید نوروز (٤) قدس (٤) عید (٤) اینترنت (٤) مادر (٤) خانه (٤) ماهواره (٤) ایمان (٤) انتخابات مجلس (٤) ازدواج (٤) سیاسی (۳) زن (۳) کامپیوتر (۳) خنده (۳) زندگی (۳) هاشمی (۳) گل (۳) تورم (۳) عدالت (۳) دموکراسی (۳) شیطان (۳) فناوری (۳) تکنولوژی (۳) روحانیت (۳) سلوک (۳) امام حسن (۳) انگلیس (۳) امام سجاد (۳) غزه (۳) سال نو (۳) راستگویی (۳) اقوام ایرانی (۳) عنایت خدا (۳) اجابت دعا (۳) قوم پارس (۳) فساد در سینما (٢) ملی-مذهبی (٢) حقوقهای نجومی (٢) 10 میلیارد تومان (٢) جنبش سبز (٢) 9 دی (٢) نا امیدی از خدا (٢) وام بانکی (٢) مذاکرات هسته ای (٢) عالمان بی عمل (٢) حقوق انسان (٢) قرآن سوزی (٢) تساوی زن ومرد (٢) خشونت علیه زنان (٢) لیبرال (٢) دریاچه اورمیه (٢) تست شخصیت (٢) کشمیر (٢) جنبش عدم تعهد (٢) جلیلی (٢) فضولی (٢) 5+1 (٢) سنائی (٢) عمل (٢) علامه جعفری (٢) قضاوت (٢) پیامبران (٢) شیر (٢) سوال (٢) زمین (٢) انفاق (٢) فیلترینگ (٢) زبان (٢) 29 بهمن (٢) جهان (٢) پدر و مادر (٢) عبادت (٢) سوریه (٢) مطهری (٢) شب قدر (٢) توبه (٢) نذر (٢) صهیونیسم (٢) صلوات (٢) هندوانه (٢) شعبان (٢) یاحسین (٢) ریا (٢) علوم تجربی (٢) زمان (٢) دزد (٢) معجـزه (٢) بهمن (٢) مناجات (٢) عباس (٢) عقل (٢) کودک (٢) اصلاحات (٢) زینب (٢) تربیت (٢) بهشت (٢) قانون (٢) تحریم (٢) تروریست (٢) نیایش (٢) کوروش (٢) شیعه (٢) خمینی (٢) منافق (٢) عرفه (٢) دانش (٢) فلسفه (٢) دل (٢) آرزو (٢) تمدن (٢) شریعتی (٢) فیلم (٢) مسجد (٢) دنیا (٢) سینما (٢) دین (٢) انتظار (٢) گرانی (٢) اندیشه (٢) سکوت (۱) ترس (۱) شادی (۱) نوکیا (۱) جوک (۱) صبر (۱) مسابقه (۱) تولد (۱) وبلاگ (۱) موبایل (۱) ورزش (۱) قلب (۱) نفرت (۱) طنز (۱) طلا (۱) باران (۱) مجلس (۱) توکل (۱) نگاه (۱) فوتبال (۱) قیامت (۱) قبله (۱) رنگ (۱) بازی رایانه ای (۱) المپیک (۱) ترافیک (۱) مهاجرت (۱) مجازات (۱) قم (۱) پزشک (۱) زرتشت (۱) عمر (۱) پیام کوتاه (۱) اعدام (۱) عطار (۱) ابلیس (۱) کافر (۱) چشم (۱) شجریان (۱) آقا (۱) آسمان (۱) قبر (۱) علی (۱) لذت (۱) روزی (۱) لطیفه (۱) هکر (۱) تخیل (۱) چمران (۱) سلیمانی (۱) بایاتی (۱) جبر (۱) تخصص (۱) استغفار (۱) بسیجی (۱) کهکشان (۱) قاضی (۱) جامعه اطلاعاتی (۱) نسبیت (۱) امام حسن عسکری (۱) حیا (۱) سید احمد خمینی (۱) بیمارستان (۱) کلاهبرداری (۱) مشایی (۱) اصلاح طلبی (۱) کعبه دل (۱) انشتین (۱) گوش (۱) خرافه (۱) انبیا (۱) عزا (۱) ادیسون (۱) سرمایه داری (۱) اصول گرایی (۱) ذکر (۱) عبدالله نوری (۱) بودا (۱) تکلیف (۱) تفکر (۱) جوان (۱) الهی (۱) شناخت (۱) نظم (۱) ویکتورهوگو (۱) انجمن حجتیه (۱) خشک و تر (۱) فریب (۱) شبهات (۱) تعهد (۱) شاید وقتی دیگر (۱) شمس تبریزی (۱) برکت (۱) سلامتی (۱) میهن (۱) اختیار (۱) پیام نوروزی (۱) تناقض (۱) جوانی (۱) اهل سنت (۱) انیشتین (۱) نوشتن (۱) خیانت (۱) امتحان (۱) راه (۱) زیبایی (۱) سانسور (۱) غم (۱) مذاکره (۱) مسلمان (۱) ظهور (۱) حزب (۱) اربعین (۱) طبیعت (۱) روشنفکری (۱) سجده (۱) گناه (۱) احزاب (۱) اوباما (۱) غرور (۱) امامت (۱) توسل (۱) ابر (۱) گفتار (۱) مغز (۱) والدین (۱) تسلیت (۱) شرق (۱) ماسک (۱) تفسیر (۱) بحرین (۱) شجاعت (۱) پروین اعتصامی (۱) بدبختی (۱) دمکراسی (۱) وحی (۱) حماقت (۱) اوستا (۱) الله اکبر (۱) بهداشت (۱) دانستن (۱) وحدت (۱) سحر (۱) روسیه (۱) روح (۱) دوزخ (۱) نیما (۱) حکومت دینی (۱) فاتحه (۱) اطلاعات عمومی (۱) نیمه شعبان (۱) حزب الله (۱) امام محمد باقر (۱) رجب (۱) مبارزه با نفس (۱) حجامت (۱) بینایی (۱) روز جهانی قرآن (۱) چادر (۱) جوک ترکی (۱) فیس بوک (۱) اسم اعظم (۱) تجارت الکترونیک (۱) انرژی هسته ای (۱) قبرستان (۱) حضرت یحیی (۱) امام کاظم (۱) دانایی (۱) فرمانده (۱) حاج همت (۱) یوم الله (۱) حلزون (۱) فتح (۱) شیخ (۱) نبوغ (۱) برنارد شاو (۱) حقارت (۱) راه قدس (۱) یتیم نوازی (۱) جهانی سازی (۱) جزیره برمودا (۱) 14 معصوم (۱) حضرت ابوالفضل (۱) اصول دین (۱) حضرت نوح (۱) جبر و اختیار (۱) فرومایه (۱) امام موسی کاظم (۱) مختارنامه (۱) حضرت ابراهیم (۱) حق الناس (۱) طرح ولایت (۱) امداد غیبی (۱) هاوایی (۱) گردن بند (۱) غضب (۱) بهشت احمقها (۱) ساده لوحی (۱) آفتاب پرست (۱) فتح ایران (۱) مدیرکل (۱) نقض غرض (۱) راهزن (۱) زمزمه های تنهایی (۱) دعای سمات (۱) سال پول (۱) بانوی شعر ایران (۱) توحش (۱) حرز (۱) ضداسلام (۱) خواب و بیدار (۱) تعویذ (۱) بیداری اسلامی (۱) نداآقاسلطانی (۱) چهارده معصوم (۱) میکروسکوپ افکار (۱) سود بانکی (۱) علم غیب (۱) خواستن توانستن (۱) تقلید سیاسی (۱) فراماسون (۱) sms تبریز (۱) اس ام اس تبریز (۱) استاد عالی نسب (۱) نشانه برای فردا (۱) توافق نامه ژنو (۱) شهبد (۱) حضرت زکریا (۱) خوض در باطل (۱) آدمخواری (۱) وضوی صفر و یکها (۱) لاحول (۱) جهنمہ (۱) جام دیجیتال (۱) کفش کتانی (۱) خسرو زارع فرید (۱) کارتهای بانکی (۱) شرکت انیاک (۱) شبکه شتاب (۱) تنگه برینگ (۱) سیلی ایام (۱) شعار سال (۱) امام نقی (۱) سوره کوثر (۱)
دوستان من برهان سایت زیبای قرآن شیعه 24 ندیم ܔگروه سایبرے مهندس میرزابیگیܔ داهول حرفهایی از جنس ناچاری نقد مدرنیته اسکالپل حکایتهای آموزنده صدای مجری مشاوره کسب و کار مدیرمالی یادداشتهای بیداری ثامن تـــــم مرجع قالب و ابزار مقتدر مظلوم | Mazloum.Ir حامیان ولایت سیّد علی نماز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب