جوادزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جوادزاده
آرشیو وبلاگ
      راستگویی - دانایی - نظم (یادداشتهای روزانه)
افسانه ی غیر عقلانی اغوزخان و بوزقورد نویسنده: جوادزاده - ۱۳٩٥/٦/۸

◄این مطلب به بهانه ی کامنت یکی از خوانندگان گرامی وبلاگ که در اعتراض به مطلب بوزقورد ایراد کرده اند منتشر میشود که توسط ایمیل به بنده ارسال شده است. متن کامنتهای ایشان بشرح زیر است : 

▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒

- متاسفم با این اطلاعات مضحک وخنده دارت که فکر میکنی برا خودت یه کسی هستی

- در جهان کنونی هفت (7) کشور مستقل ترک وسیزده (13) جمهوری خود مختار ترک و مجموعا پنجاه وشش (56) سرزمین ترک وجود دارد که حدود 560 میلیون نفرازجمعیت جهان را شامل می شوند. و دارای پرچم های مختلفی می باشند ولی در یک اصل تمامی ملل ترک جهان مشترک هستند و آن داشتن سمبل مشترک گرگ ( بز قورد) است . که در اجتماعات با تا کردن دو انگشت وسط آنرا نشان می دهند .

فلسفه اینکه چرا بز قورد نشان وعلامت ملل ترک جهان شده است ؟ روایات مختلفی دارد که ما به یک نمونه از آن اشاره می کنیم : در داستانها آمده است که اولین ثلاله ملل ترک دنیا شخصی بنام اغوز خان بوده است که در شیر خوارگی ، پدر و مادرش را از دست داده و تک و تنها در دره ای می ماند که در این هنگام گرگی از جنس بظ قورد طفل شیرخواره را پیدا کرده و از او نگهداری میکند و با دادن شیر خود ، طفل را از مرگ نجات می دهد . که با زنده ماندن اغوز خان نسل ترکها از نابودی نجات پیدا می کند و با ایجاد زاد و ولد قبیله ترکها بوجود می آید و اغوز خان اولین ثلاله و جد ( آ تای) ترکها بحساب می آید که با شیر گرگ بزرگ شده است . و اگر بز قورد نبود ، اغوز خان زنده نمی ماند وبدیهی است که نسل ملت ترک نیز از میان می رفت . لذا بدین سبب بز قورد نشان ملل ترک جهان می شود . علاوه بر این بز قورد خصوصیتهای منحصربه فردی دارد و با سایر گرگها و حیوانات فرق دارد که چند مورد ذکر می شود..

 1-بز قورد مثل سایر گرگها اجتماعی زندگی نمی کند و معمولا تنها زندگی می کند

 2- بز قورد فقط با یکی از همنوعان خود ازدواج کرده و جفت گیری می کند و مثل انسانها زندگی خانوادگی تشکیل می دهد

 3-بز قورد ، هرگز در جای محصور زندگی نکرده و اسارت را تحمل نمی کند وهرشئ ای یا جانداری که مانع حریت وآزادگی اش شود سریعا حمله ورشده وپاره پاره اش می کند. و در صورت تحمیل اسارت ، یا خود کشی می کند و یا با گرسنه ماندن می میرد . یعنی یا می میرد و یا از اسارت خود رانجا ت می دهد، که این خصیصه، ارزش سمبلی آنرا بیشترعیان می کند.

 4-بز قورد در برابر تجاوز به لا نه اش و حمله دشمن خیلی درنده بوده و متجاوز را پاره پاره می کند

 5-در واقع بز قورد حیوانی است با جثه کوچکتر از گرگهای معمولی ، نجیب ، تمیز و مهربان و در عین حال زیرک و درنده و اسارت ناپذیر ، که با گرگهای معمولی خیلی فرق دارد .

 6-بز قورد تنها حیوانیست که خیانت نمیکند و نمیتوان رامش کرد

 بنده نه پان هستم نه میخام بی دلیل نسبت به قومی تعصب داشته باشم

هیچ انسان عاقلی خودش را هم رده وتراز یک موجود پست تر از خودش قرار نمیدهد

▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒

ایرادهایی که در ارتباط با مطلب ایشان به نظرم آمد اینطور به ایشان عرض کردم :

دوست فرهیخته ی من ، مردمان ترک زبان ، مثل سایر مردمان دنیا انسانهای محترمی هستند اما انتشار آمار مبالغه آمیز از تعداد کشورهای ترک زبان به احترام ایشان اضافه نمیکند. ما بنا به آمار رسمی جهانی به غیر از چهار کشور محترم ترکیه و آذربایجان و قرقیزستان و قزاقستان کشور ترک دیگری را سراغ نداریم. این چهار کشور شورای همکاری کشورهای ترک زبان را تشکیل داده اند که با یک جستجو در اینترنت میتوانید اطلاعات موثقی را در این باره بدست بیاورید اگرچه میدانیم مردم ترک زبان مثل سایر ملل در دیگر کشورهای دنیا دارای اقلیتهای مختلفی هستند که امری طبیعی است و در سایر اقوام و زبانها نیز صدق میکند.


بوضوح ملاحظه میشود که اعداد 7 کشور و 13 خود مختار و 56 سرزمین ترک آماری غلط و فریب کارانه است و بجای اینکه به احترام ترک زبانان بیانجامد موجب تحقیر ترک زبانان میشود و انتظار میرود که این ادعاهای بی اساس و دروغ  مورد قبول افراد فرهیخته قرار نگیرد.

غرض از تذکرات فوق این بود که دوست دارم به واقعیت ها استناد کنیم نه به تبلیغات متعصبانه و بی اساس عده ای که مسئولیت انسان بودن را فراموش کرده اند ولی در هر حال حتی اگر فرض کنیم بتوانیم از آمار و ارقام مبالغه آمیز فوق فراتر برویم و  ثابت کنیم که کل دنیا ترک زبان باشند در اینصورت چه مزیتی به حال من و شما دارد؟ اگر همه ی دنیا هم ترک زبان باشند من با علم و دانش خودم سنجیده میشوم و هیچ افزایشی در انسانیت من حاصل نمیشود. مهم نیست که زبان من چه زبانی باشد؟ مهم آنست که من انسانی عالم و خادم بشریت باشم پس عاقلانه است که من بجای تلف کردن عمر کوتاه خود برای اثبات ترک بودن تعداد زیادی از انسانهای کره زمین که کاری بیهوده و عبث است به فکر افزایش دانش خود و خدمت به بشریت فارغ از زبان و رنگ و نژاد باشم و از عمر کوتاه خود استفاده ی عاقلانه ای بکنم. تعداد ترکها زیاد باشد یا کم ، من با دانسته های مفید خود سنجیده میشوم.

 

افسانه غیرعقلانی آغوزخان

نکته ی بسیار تعجب برانگیز و تاسف آور و غیر قابل باور این است که چطور ممکن است افراد باسواد و فهیم، داستان حماقت آمیز اغوزخان و گرگ را باور کنند؟ لطفا به این جملات بی پایه و پوچ و بی معنی دقت کنید :

((اولین ثلاله ملل ترک دنیا شخصی بنام اغوزخان بوده که در شیرخوارگی پدر و مادرش را از دست داده و تک و تنها در دره ای میماند که در این هنگام گرگی از جنس بزقورد طفل شیرخواره را پیدا کرده و از او نگهداری میکند و با دادن شیر خود طفل را از مرگ حتمی نجات میدهد که با زنده ماندن اغوزخان نسل ترکها از نابودی نجات پیدا میکند و با ایجاد زاد و ولد قبیله ترکها بوجود می آیدو اغوز خان اولین ثلاله و جد (آتای) ترکها بحساب می آید))

 

در این داستان حتی یک جمله ی عاقلانه نیز وجود ندارد و من در تعجبم که یک آدم عاقل چطور میتواند این همه حرف نامعقول را بپذیرد؟

◄نکته اول : اگر پدر ومادر اغوزخان هم ترک بوده اند پس اغوزخان اولین ثلاله ملل ترک نمیشود زیرا قبل از او پدر و مادرش هم جزو مردمان ترک زبان بوده اند.

◄نکته دوم : نوزاد انسان برای ادامه حیات فقط به شیر خوردن محتاج نیست که با فرض محال یک گرگ بتواند در میان یک کوهستان و در روی سنگ و خاک با به عهده گرفتن تغذیه اش او را زنده نگهدارد. دقت کنید که فقط یک انسان میتواند نوزاد انسان را بزرگ کند زیرا نوزاد انسان در برابر سرما و گرما و ضربه و میکروب بسیار آسیب پذیر است.

چه کسی باور میکند که یک نوزاد چند روزه بتواند در مقابل سرمای شدید شبانه ی کوهستان بدون هیچ سرپناهی در داخل احتمالا یک غار سرد و نمور زنده بماند؟ نوزاد انسان مقاومت یک بچه گرگ را ندارد که بدنش پوشیده از پشم و پوستش چندین برابر نوزاد انسان کلفت و مقاوم است. فرض کنید با فرض محال قبول کنیم که گرگها نوزاد انسان را نمیخورند آیا شما قبول میکنید که نوزاد خودتان را ببرید در داخل یک کوهستان در میان گرگها رها کنید به این امید که گرگها به او شیرخواهند داد و او زنده خواهد ماند؟

◄نکته سوم : فرض کنیم چنین امر محالی به وقوع پیوست و نوزاد انسان که همان اغوز خان باشد توسط گرگ بزرگ شد در اینصورت ایشان حرف زدن را از چه کسی یاد گرفتند؟ او وقتی بزرگ شد به چه زبانی حرف میزد؟ به زبان گرگها؟ اگر چنین بچه ای وجود داشته باشد سوالی که پیش می آید  این است که این انسان که با گرگها بزرگ شده است حرف زدن را از چه کسی یاد گرفته است؟ بدیهی است که این آدم نمیتوانسته است به تنهایی زبان اختراع کند و طبیعتا باید قادر به حرف زدن نباشد پس زبان تکلم او را چطور میتوان بصورت عاقلانه ای توجیه کرد؟

یقینا اغوزخان خیالی ما اولین انسان روی زمین یا تنها انسان روی زمین نبوده است و اگر داستان ما روال عقلانی خود را طی کند باید چنین بگوییم که آغوزخان وقتی بزرگ شده است از میان گرگها خداحافظی کرده و به میان انسانها آمده و حرف زدن را از آنها آموخته است و زبان آنها را تکلم کرده است بنابراین اغوزخان ، زبان تکلم خود را از کسان دیگری آموخته است و بنابراین اگر آغوزخان به زبان ترکی حرف میزده است پس نمیتواند جد بزرگ یا آتای ترکها باشد زیرا او این زبان را از آدمهای دیگری یاد گرفته است. 

پس بنابراین توجه میکنیم که کل این ماجرای ساختگی مبنای عقلی ندارد و باور به آن و  استناد به آن عقلانی نیست. و اما در مورد غلو فضائل گرگ خاکستری هم نیاز به سخن و استدلال نیست اما به هر حال در پستهای دیگری نسبت به بی پایه بودن تمسک به این فضائل صحبت شده است.

موفقیت و انسانیت را برای انسانها آرزو میکنم


  نظرات ()
مطالب اخیر آیا مخالفان دولت آقای روحانی جنگ طلب بودند سلطان بی وفایی - عکس نوشته شعر قانون محدودیت انتشار عکس در فرانسه انتخاب روحانی ، حاصل اتحاد یکروزه نظر سید محمد خاتمی در باره ولایت فقیه فاجعه ای بنام حسن روحانی سخن چیست؟ آیا دولت آقای روحانی توان حل مشکلات اقتصادی را ندارد؟ وقتی خدا امر کند ...
کلمات کلیدی وبلاگ حکمت (۱۸٦) آمریکا (۱٢٧) شعر (۸۳) پهلوی (٧٦) رفسنجانی (٦٥) امام حسین (٥٩) حدیث (٤٩) عاشورا (٤۸) روحانی (٤۱) امام علی (۳٧) دعا (۳٤) قرآن (۳۳) امام خامنه ای (٢٩) حضرت محمد (٢٧) احمدی نژاد (٢٥) مصدق (٢۳) حکایت (٢۳) انتخابات ریاست جمهوری (٢۱) خاتمی (٢٠) خدا (۱٩) ashura (۱٩) غرب (۱۸) حجاب (۱٧) نماز (۱٥) علم (۱٤) اسرائیل (۱٤) سیاست (۱۳) محرم (۱۳) اسلام (۱۳) صادق هدایت (۱۳) میرحسین موسوی (۱۳) امام خمینی (۱۳) امام زمان (۱۱) اصلاح طلبان (۱۱) امام صادق (۱۱) شهریار (۱۱) جغرافیا (۱۱) شاه (۱٠) رضاشاه (۱٠) انسان (٩) عشق (٩) رمضان (٩) زیارت عاشورا (٩) فساد (۸) فتنه (۸) امام رضا (۸) شهید (۸) داستانک (٧) نجوم (٧) جنگ (٧) امام جواد (٧) جمهوری اسلامی (٧) سبک زندگی (٧) مصائب (٦) یارانه ها (٦) حضرت زهرا (٦) ترک (٦) اعمال (٦) ایران (٦) هنر (٦) حقوق بشر (٦) انقلاب (٦) خامنه ای (٥) دروغ (٥) آزادی (٥) حج (٥) کربلا (٥) آذربایجان (٥) فلسطین (٥) نوحه (٥) روزه (٥) یهود (٥) جمعیت (٥) محرم و صفر (٥) بوز قورد (٥) بوزقورد (٥) زلزله تبریز (٥) ویروس فرهنگی (٤) گرگ خاکستری (٤) عیدفطر (٤) عید غدیر (٤) امام هادی (٤) آل سعود (٤) تبریز (٤) عید نوروز (٤) قدس (٤) عید (٤) اینترنت (٤) مادر (٤) خانه (٤) ماهواره (٤) ایمان (٤) انتخابات مجلس (٤) ازدواج (٤) سیاسی (۳) زن (۳) کامپیوتر (۳) خنده (۳) زندگی (۳) هاشمی (۳) گل (۳) تورم (۳) عدالت (۳) دموکراسی (۳) شیطان (۳) فناوری (۳) تکنولوژی (۳) روحانیت (۳) سلوک (۳) امام حسن (۳) انگلیس (۳) امام سجاد (۳) غزه (۳) سال نو (۳) راستگویی (۳) اقوام ایرانی (۳) عنایت خدا (۳) اجابت دعا (۳) قوم پارس (۳) فساد در سینما (٢) ملی-مذهبی (٢) حقوقهای نجومی (٢) 10 میلیارد تومان (٢) جنبش سبز (٢) 9 دی (٢) نا امیدی از خدا (٢) وام بانکی (٢) مذاکرات هسته ای (٢) عالمان بی عمل (٢) حقوق انسان (٢) قرآن سوزی (٢) تساوی زن ومرد (٢) خشونت علیه زنان (٢) لیبرال (٢) دریاچه اورمیه (٢) تست شخصیت (٢) کشمیر (٢) جنبش عدم تعهد (٢) جلیلی (٢) فضولی (٢) 5+1 (٢) سنائی (٢) عمل (٢) علامه جعفری (٢) قضاوت (٢) پیامبران (٢) شیر (٢) سوال (٢) زمین (٢) انفاق (٢) فیلترینگ (٢) زبان (٢) 29 بهمن (٢) جهان (٢) پدر و مادر (٢) عبادت (٢) سوریه (٢) مطهری (٢) شب قدر (٢) توبه (٢) نذر (٢) صهیونیسم (٢) صلوات (٢) هندوانه (٢) شعبان (٢) یاحسین (٢) ریا (٢) علوم تجربی (٢) زمان (٢) دزد (٢) معجـزه (٢) بهمن (٢) مناجات (٢) عباس (٢) عقل (٢) کودک (٢) اصلاحات (٢) زینب (٢) تربیت (٢) بهشت (٢) قانون (٢) تحریم (٢) تروریست (٢) نیایش (٢) کوروش (٢) شیعه (٢) خمینی (٢) منافق (٢) عرفه (٢) دانش (٢) فلسفه (٢) دل (٢) آرزو (٢) تمدن (٢) شریعتی (٢) فیلم (٢) مسجد (٢) دنیا (٢) سینما (٢) دین (٢) انتظار (٢) گرانی (٢) اندیشه (٢) سکوت (۱) ترس (۱) شادی (۱) نوکیا (۱) جوک (۱) صبر (۱) مسابقه (۱) تولد (۱) وبلاگ (۱) موبایل (۱) ورزش (۱) قلب (۱) نفرت (۱) طنز (۱) طلا (۱) باران (۱) مجلس (۱) توکل (۱) نگاه (۱) فوتبال (۱) قیامت (۱) قبله (۱) رنگ (۱) بازی رایانه ای (۱) المپیک (۱) ترافیک (۱) مهاجرت (۱) مجازات (۱) قم (۱) پزشک (۱) زرتشت (۱) عمر (۱) پیام کوتاه (۱) اعدام (۱) عطار (۱) ابلیس (۱) کافر (۱) چشم (۱) شجریان (۱) آقا (۱) آسمان (۱) قبر (۱) علی (۱) لذت (۱) روزی (۱) لطیفه (۱) هکر (۱) تخیل (۱) چمران (۱) سلیمانی (۱) بایاتی (۱) جبر (۱) تخصص (۱) استغفار (۱) بسیجی (۱) کهکشان (۱) قاضی (۱) جامعه اطلاعاتی (۱) نسبیت (۱) امام حسن عسکری (۱) حیا (۱) سید احمد خمینی (۱) بیمارستان (۱) کلاهبرداری (۱) مشایی (۱) اصلاح طلبی (۱) کعبه دل (۱) انشتین (۱) گوش (۱) خرافه (۱) انبیا (۱) عزا (۱) ادیسون (۱) سرمایه داری (۱) اصول گرایی (۱) ذکر (۱) عبدالله نوری (۱) بودا (۱) تکلیف (۱) تفکر (۱) جوان (۱) الهی (۱) شناخت (۱) نظم (۱) ویکتورهوگو (۱) انجمن حجتیه (۱) خشک و تر (۱) فریب (۱) شبهات (۱) تعهد (۱) شاید وقتی دیگر (۱) شمس تبریزی (۱) برکت (۱) سلامتی (۱) میهن (۱) اختیار (۱) پیام نوروزی (۱) تناقض (۱) جوانی (۱) اهل سنت (۱) انیشتین (۱) نوشتن (۱) خیانت (۱) امتحان (۱) راه (۱) زیبایی (۱) سانسور (۱) غم (۱) مذاکره (۱) مسلمان (۱) ظهور (۱) حزب (۱) اربعین (۱) طبیعت (۱) روشنفکری (۱) سجده (۱) گناه (۱) احزاب (۱) اوباما (۱) غرور (۱) امامت (۱) توسل (۱) ابر (۱) گفتار (۱) مغز (۱) والدین (۱) تسلیت (۱) شرق (۱) ماسک (۱) تفسیر (۱) بحرین (۱) شجاعت (۱) پروین اعتصامی (۱) بدبختی (۱) دمکراسی (۱) وحی (۱) حماقت (۱) اوستا (۱) الله اکبر (۱) بهداشت (۱) دانستن (۱) وحدت (۱) سحر (۱) روسیه (۱) روح (۱) دوزخ (۱) نیما (۱) حکومت دینی (۱) فاتحه (۱) اطلاعات عمومی (۱) نیمه شعبان (۱) حزب الله (۱) امام محمد باقر (۱) رجب (۱) مبارزه با نفس (۱) حجامت (۱) بینایی (۱) روز جهانی قرآن (۱) چادر (۱) جوک ترکی (۱) فیس بوک (۱) اسم اعظم (۱) تجارت الکترونیک (۱) انرژی هسته ای (۱) قبرستان (۱) حضرت یحیی (۱) امام کاظم (۱) دانایی (۱) فرمانده (۱) حاج همت (۱) یوم الله (۱) حلزون (۱) فتح (۱) شیخ (۱) نبوغ (۱) برنارد شاو (۱) حقارت (۱) راه قدس (۱) یتیم نوازی (۱) جهانی سازی (۱) جزیره برمودا (۱) 14 معصوم (۱) حضرت ابوالفضل (۱) اصول دین (۱) حضرت نوح (۱) جبر و اختیار (۱) فرومایه (۱) امام موسی کاظم (۱) مختارنامه (۱) حضرت ابراهیم (۱) حق الناس (۱) طرح ولایت (۱) امداد غیبی (۱) هاوایی (۱) گردن بند (۱) غضب (۱) بهشت احمقها (۱) ساده لوحی (۱) آفتاب پرست (۱) فتح ایران (۱) مدیرکل (۱) نقض غرض (۱) راهزن (۱) زمزمه های تنهایی (۱) دعای سمات (۱) سال پول (۱) بانوی شعر ایران (۱) توحش (۱) حرز (۱) ضداسلام (۱) خواب و بیدار (۱) تعویذ (۱) بیداری اسلامی (۱) نداآقاسلطانی (۱) چهارده معصوم (۱) میکروسکوپ افکار (۱) سود بانکی (۱) علم غیب (۱) خواستن توانستن (۱) تقلید سیاسی (۱) فراماسون (۱) sms تبریز (۱) اس ام اس تبریز (۱) استاد عالی نسب (۱) نشانه برای فردا (۱) توافق نامه ژنو (۱) شهبد (۱) حضرت زکریا (۱) خوض در باطل (۱) آدمخواری (۱) وضوی صفر و یکها (۱) لاحول (۱) جهنمہ (۱) جام دیجیتال (۱) کفش کتانی (۱) خسرو زارع فرید (۱) کارتهای بانکی (۱) شرکت انیاک (۱) شبکه شتاب (۱) تنگه برینگ (۱) سیلی ایام (۱) شعار سال (۱) امام نقی (۱) سوره کوثر (۱)
دوستان من برهان سایت زیبای قرآن شیعه 24 ندیم ܔگروه سایبرے مهندس میرزابیگیܔ داهول حرفهایی از جنس ناچاری نقد مدرنیته اسکالپل حکایتهای آموزنده صدای مجری مشاوره کسب و کار مدیرمالی یادداشتهای بیداری ثامن تـــــم مرجع قالب و ابزار مقتدر مظلوم | Mazloum.Ir حامیان ولایت سیّد علی نماز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب