جوادزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جوادزاده
آرشیو وبلاگ
      راستگویی - دانایی - نظم (یادداشتهای روزانه)
نامه یک هموطن گمنام به سید حسن خمینی نویسنده: جوادزاده - ۱۳٩٤/٩/٢٤

 

خدمت جناب آقای سید حسن خمینی

سلام علیکم

این نامه ، درددلی از یک هموطن گمنام به حضور گرامی شماست و امیدوارم غیر از خلوص نیت و احترام به مخاطب چیزی در آن یافت نشود. این نامه را در فضای مجازی منتشر میکنم و امیدوارم دست به دست شده و به دست جنابعالی برسد و بعنوان ادای وظیفه ای در قبال انقلاب اسلامی مقبول و موثر واقع گردد.

 از دیروز خبر کاندیداتوری جنابعالی برای مجلس خبرگان توسط رسانه ها به صورت گسترده ای منتشر گردید و توسط برخی از آین رسانه ها با عناوین بسیار شورانگیز و البته پرحاشیه و تنش زا  مطرح شد . عناوینی مثل : 

- آفتاب اعتدال در زمستان تندروی ، سید حسن آمد

- لبیک سید حسن

- آیت الله جوان می آید

- یادگار خمینی آمد

- یادگار امام آمد

- خمینی خبرگان 

 - خبر بد برای تندروها

- خمینی آمد

 همه ی این عباراتی که برای حضور شما در صحنه ی انتخابات بکار برده اند البته برای تحریک و تقویت عواطف مردم برای رای دادن به شما بسیار کارساز و شورآفرین است و صد البته عامل بالابرنده ی انتظارات عمومی از شخص جنابعالی است.

این شور و هیجانی که امروز در فضای رسانه ای کشور دیدم مرا مجاب ساخت تا علی رغم سیاست نداری خودم یک اقدام مرتبط با سیاست انجام داده و از اوقات حرفه ای و کاری خودم بدزدم و این نامه را خدمت شما تقدیم نمایم. امیدوارم ناشی گری من در امر سیاست و امور اجتماعی در انتشار این نامه موجبات  جسارت و کم احترامی به جنابعالی و سایر مردان سیاسی کشورم را فراهم نکند. زیرا این کار من فقط امری از روی دلسوزی و خلوص نیت است و اراده سیاسی و غیر سیاسی دیگری بلد نیستم که داشته باشم.

الغرض ما (علاقه مندان انقلاب اسلامی) به کلمه خمینی حساسیم و شنیدن این یک کلمه ی پنج حرفی ما را به هفت شهر عشق میبرد و باز میگرداند.از سوی دیگر کلمه خمینی به غیر از مفهومی که عرض شد شاید برای شما بصورت طبیعی بعنوان یک نام خانوادگی یا نام شهر محل تولد باشد اما برای ملت ایران و البته مردم جهان مفهوم اعجاب انگیزی دارد. 

یکی از موارد اعجاب آن را اینطور میتوان بیان کرد که کلمه خمینی برای اینکه در نظر ما اهمیت و احترام بیابد نیازی به پسوند و پیشوند ندارد زیرا خود این کلمه احترام آفرین و محتوی بخش است و در قرن حاضر هیچ پسوند و پیشوندی برای ارتقای جایگاه کلمه ی خمینی نتوانسته است نقش موثری ایفا نماید. برخی اسمها با پیشوندهایی مثل حجه الاسلام ، دکتر ، مهندس ، آیت الله ، علامه ، دانشمند ، حکیم و پروفسور زینت داده میشوند وبه این طریق جایگاه ویژه ای می یابند و مقامشان به اوج میرسد اما در کمال تعجب هیچکدام از این القاب محترم برای خمینی چیزی نمی افزاید. به نظر میرسد اگر بخواهیم به منظور اشاره به  معمار کبیر انقلاب اسلامی  ترکیباتی مثل آقای خمینی ، آیت الله خمینی ، علامه خمینی را بکار ببریم در می یابیم که ترکیباتی نارسا و ناقص بکار برده ایم و با اینکه القاب مذکور بسیار باارزش و ممتاز وبرای اکثریت افراد نخبه دست نیافتنی هستند ولی وقتی در این ترکیب قرار میگیرند مثل این است که از تکه های حلبی و مس برای طلایی تمام عیار وصله زده باشیم. من نمیدانم سرّ این معما در چه حقیقتی نهفته است ولی هرچه هست ، حقیقتی انکار ناپذیر است و شاید هرگز نشود به وضوح بیان کرد که چرا این کلمه برای ما اینچنین پرمحتوی و الهام بخش بوده و چرا شنیدن آن با احساسی غیر قابل وصف توام است. زیرا هزاران صفحه کتابی که در طول سالهای دراز در باره خمینی و نهضت خمینی نگاشته شده است نتوانسته است به طور کامل به تبیین کافی و وافی این معجزه الهی موفق شود.

سخن کوتاه اینکه ما خود را  به خمینی مدیون میدانیم و اگرقبول میکنید که ما به  کلمه خمینی مدیون هستیم پس قبول بفرمایید که ما دوست نداریم کسی این دین را به نفع خود یا کس دیگری مصادره نماید. خدا رحمت کند پدر بزرگوارتان حاج سید احمد آقا را که شخصیت عجیبی از خود به نمایش گذاشت و نه تنها سعی نکرد خمینی را به نفع خود مصادره کند بلکه درس شیرینی به ملت ایران داد و خود را به نفع انقلاب خمینی مصادره کرد و طوری سلوک نمود که به همه دنیا بفهماند که او شخصیتی مستقل از خمینی ندارد و امروز هرکس ایشان را مطالعه نماید فقط و فقط او را عضوی مخلص از نهضت خمینی خواهد یافت نه چیز دیگر. او هرگاه سخن میگفت طوری رفتار میکرد که این معنی را به همه تفهیم کند که به غیر از سخن خمینی چیزی بلد نیست بگوید.

اما این روزها میشنویم که یک خمینی مستقلی پیدا شده است که دیگر صرفا پیام خمینی کبیر را نمی خواند بلکه برای خود شخصیت مستقلی دارد. او برای خود آیت الله است ، علامه است ، نظریه پرداز است ، خوب حرف میزند ، حرف خودش را خوب میزند ، جذاب و جوان و خوشفکر است و نمیخواهد بیانیه خوان خمینی کبیر باشد. شاید دلش میخواهد خمینی جدید باشد. خمینی نوظهور باشد  ، خمینی جوان باشد.

اما ما فکر میکنیم ملت ایران هنوز تشنه تعالیم نهضت خمینی کبیر است و سید احمد دیگری لازم دارد تا این تعالیم را باز گو کند و با افتخار بیانیه خوان خمینی کبیر باشد و حاضر باشد نام و شخصیتش را به نفع نهضت خمینی مصادره نماید ولی اجازه ندهد که بدخواهان و منفعت طلبان ، نام و  نهضت خمینی را به نفع خمینی دیگری و در اصل به نفع خود مصادره نمایند.

به نظر میرسد عده ای میخواهند حلاوت نام خمینی را از کام ملت ایران بزدایند و به هر قیمتی صلابت این نام را بشکنند. آنها میخواهند وقتی نام پیروان خمینی آورده میشود این سوال در ذهنها بیاید که پیروان کدام خمینی؟  این هدفی بود که میخواستند در زمان پدر مرحومتان به آن برسند که با زکاوت و درایت و شجاعت و خلوص آن مرحوم نقشه هایشان فرصت ظهور و بروز نیافت. اگر تا حال حاضر نام خمینی تداعی کننده وحدت بود و هست سالهاست که عده ای میخواهند این نام  بعد از این یاد آور تفرقه و اختلاف باشد که امیدواریم هرگز به این مقصود نامبارک خود نرسند. این اراده های مسموم برای ضربه زدن به تنه ی درخت انقلاب اسلامی تیغه ی تبری ساخته اند و اکنون میخواهند دسته ای از جنس درخت برایش بتراشند. آنها خود میدانند که اراده های ناچیزشان قدرت مقابله با انقلاب اسلامی را ندارد لذا میخواهند عامل جبران این ضعف خود را از درون انقلاب به عاریه بگیرند. آنهایی که در مقابل شیعه ، شیعه تقلبی میسازند و در مقابل آیت الله ، آیت الله تقلبی میتراشند اکنون میخواهند در برابر خمینی ، خمینی بسازند. همانگونه که مذهب را علیه مذهب بکار میگیرند این تجربه به آنها آموخته است که خمینی را علیه خمینی بکار بگیرند. برای ما بسیار معنا دار است که میشنویم کسانیکه نام خمینی کبیر را با احترام بر زبان جاری نمیکردند اکنون القاب تحسین برانگیز به شما میدهند. ما هرگز برای فریبی که این دنیا طلبان به هم بافته اند ارجی نمی نهیم و امیدواریم که شما نیز آگاهانه رشته های آنها را پنبه کنید. همه این را قبول دارند که پیوستگی شما به خاندان خمینی برای شما نهایت عزت و احترام را در نزد ملت فراهم کرده است که هیچ چیز دیگری به پای آن مقام نخواهد رسید و میدانیم که حمایت و لقب بخشی و  تمجید مراکز قدرت و ثروت از شما بغیر از اینکه کیسه سوداگری خویش را پر متاع کنند هیچ ارزش افزوده ای برای شما به ارمغان نخواهد آورد.

خوشبختانه نهضت خمینی آنقدر وسیع و گسترده وبلند مرتبه است که تمامی نخبگان عالم میتوانند قله ی اوج بلند پروازیهای خود را در داخل آن بیابند ونیازی به خلق آرمانشهر دیگری برای خود نداشته باشند. پس همه ی ما باید این را وظیفه ی خود بدانیم که به آرمانهای آن ابرمرد تاریخ وفادار بمانیم و نبوغ پرفروغ خویش را در داخل این گستره ی عظیم به جریان بیاندازیم و بضاعت علمی و عملی خویش را با استدعا از درگاه باریتعالی در این وادی پر خیر و برکت به راه راست هدایت نماییم و در حراست از معصومیت و وحدت آفرینی نام و راه خمینی از خود گذشتگی به خرج بدهیم. خمینی آنقدر از "وحدت کلمه" مردم گفت که خود به "کلمه وحدت" مردم تبدیل شد. حال که خمینی "کلمه وحدت" ملت ایران است پس بیایید این کلمه وحدت را به پراکندگی تبدیل نکنیم و فرصت نفوذ را از دشمنان و منفعت طلبان و قدرت پرستان بگیریم و با وفاداری به آرمانهای انقلاب و همراهی مدافعان این نهضت بزرگ ، عزت دنیا و آخرت خویش را تضمین نماییم.

در پایان امیدوارم در طی این درد دل خالصانه ، کوچکترین بی احترامی به مخاطب عزیز و مخاطبان گرامی نکرده باشم و از این جسارت در عین بی بضاعتی پوزش میطلبم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

هموطن گمنام

 94/9/23

  نظرات ()
مطالب اخیر گزارش ناشناس امشب شب آغاز هجرت امام حسین(ع) شناخت دیدار ذوالقرنین و حضرت ابراهیم دولت روحانی : قوی پرست و ضعبفکش صورت و جان دود عشق عید مبعث مبارک دوستی با خدا در خلوت و جلوت مجازات اعدام خوب یاد بد؟
کلمات کلیدی وبلاگ حکمت (۱۸٢) آمریکا (۱٢٧) شعر (٧٩) پهلوی (٧٦) رفسنجانی (٦٥) امام حسین (٥٩) عاشورا (٤۸) حدیث (٤۸) روحانی (۳٦) امام علی (۳٥) دعا (۳٤) قرآن (۳۳) امام خامنه ای (٢٩) حضرت محمد (٢٧) احمدی نژاد (٢٥) مصدق (٢۳) حکایت (٢۳) انتخابات ریاست جمهوری (٢٠) خاتمی (۱٩) خدا (۱٩) ashura (۱٩) غرب (۱۸) حجاب (۱٧) نماز (۱٥) علم (۱٤) اسرائیل (۱۳) محرم (۱۳) اسلام (۱۳) صادق هدایت (۱۳) امام خمینی (۱۳) میرحسین موسوی (۱۳) امام صادق (۱۱) شهریار (۱۱) جغرافیا (۱٠) شاه (۱٠) اصلاح طلبان (۱٠) امام زمان (۱٠) رضاشاه (۱٠) رمضان (٩) عشق (٩) انسان (٩) زیارت عاشورا (٩) فساد (۸) فتنه (۸) شهید (۸) سیاست (۸) امام رضا (۸) نجوم (٧) امام جواد (٧) جنگ (٧) سبک زندگی (٧) جمهوری اسلامی (٧) حضرت زهرا (٦) مصائب (٦) یارانه ها (٦) ترک (٦) داستانک (٦) اعمال (٦) حقوق بشر (٦) انقلاب (٦) ایران (٦) خامنه ای (٥) دروغ (٥) آزادی (٥) هنر (٥) حج (٥) کربلا (٥) آذربایجان (٥) فلسطین (٥) یهود (٥) نوحه (٥) روزه (٥) محرم و صفر (٥) جمعیت (٥) بوز قورد (٥) بوزقورد (٥) زلزله تبریز (٥) ویروس فرهنگی (٤) گرگ خاکستری (٤) آل سعود (٤) امام هادی (٤) عیدفطر (٤) عید غدیر (٤) تبریز (٤) عید نوروز (٤) قدس (٤) اینترنت (٤) مادر (٤) عید (٤) خانه (٤) ازدواج (٤) ماهواره (٤) ایمان (٤) انتخابات مجلس (٤) زندگی (۳) هاشمی (۳) خنده (۳) زن (۳) کامپیوتر (۳) گل (۳) دموکراسی (۳) تکنولوژی (۳) شیطان (۳) فناوری (۳) سلوک (۳) امام حسن (۳) انگلیس (۳) امام سجاد (۳) غزه (۳) تورم (۳) عدالت (۳) سال نو (۳) راستگویی (۳) روحانیت (۳) عنایت خدا (۳) اجابت دعا (۳) اقوام ایرانی (۳) قوم پارس (۳) عالمان بی عمل (٢) فساد در سینما (٢) ملی-مذهبی (٢) 10 میلیارد تومان (٢) مذاکرات هسته ای (٢) حقوقهای نجومی (٢) خشونت علیه زنان (٢) جنبش سبز (٢) 9 دی (٢) نا امیدی از خدا (٢) حقوق انسان (٢) قرآن سوزی (٢) تساوی زن ومرد (٢) سنائی (٢) عمل (٢) 5+1 (٢) علامه جعفری (٢) جلیلی (٢) فضولی (٢) تست شخصیت (٢) وام بانکی (٢) دریاچه اورمیه (٢) کشمیر (٢) لیبرال (٢) جنبش عدم تعهد (٢) زمین (٢) قضاوت (٢) پیامبران (٢) توبه (٢) عبادت (٢) انفاق (٢) زبان (٢) تروریست (٢) 29 بهمن (٢) جهان (٢) سوریه (٢) فیلترینگ (٢) پدر و مادر (٢) سوال (٢) مطهری (٢) نذر (٢) شیر (٢) صهیونیسم (٢) صلوات (٢) شب قدر (٢) ریا (٢) علوم تجربی (٢) هندوانه (٢) شعبان (٢) یاحسین (٢) کودک (٢) شریعتی (٢) تربیت (٢) زمان (٢) مناجات (٢) زینب (٢) دزد (٢) معجـزه (٢) عباس (٢) عقل (٢) بهشت (٢) نیایش (٢) قانون (٢) تحریم (٢) عرفه (٢) کوروش (٢) بهمن (٢) شیعه (٢) خمینی (٢) منافق (٢) فیلم (٢) مسجد (٢) سینما (٢) انتظار (٢) گرانی (٢) اندیشه (٢) دنیا (٢) دانش (٢) دل (٢) فلسفه (٢) آرزو (٢) تمدن (٢) طلا (۱) مجلس (۱) توکل (۱) قیامت (۱) باران (۱) قبله (۱) نگاه (۱) فوتبال (۱) بازی رایانه ای (۱) جوک (۱) رنگ (۱) سکوت (۱) ترس (۱) شادی (۱) دین (۱) نوکیا (۱) صبر (۱) مسابقه (۱) سیاسی (۱) تولد (۱) وبلاگ (۱) موبایل (۱) ورزش (۱) قلب (۱) نفرت (۱) طنز (۱) ترافیک (۱) مهاجرت (۱) مجازات (۱) قم (۱) پزشک (۱) زرتشت (۱) عمر (۱) پیام کوتاه (۱) اعدام (۱) المپیک (۱) عطار (۱) ابلیس (۱) کافر (۱) لذت (۱) روزی (۱) لطیفه (۱) چشم (۱) شجریان (۱) اصلاحات (۱) علی (۱) آقا (۱) آسمان (۱) قبر (۱) انشتین (۱) گوش (۱) خرافه (۱) انبیا (۱) عزا (۱) هکر (۱) تخیل (۱) چمران (۱) سلیمانی (۱) بایاتی (۱) جبر (۱) تخصص (۱) استغفار (۱) بسیجی (۱) کهکشان (۱) قاضی (۱) جامعه اطلاعاتی (۱) نسبیت (۱) امام حسن عسکری (۱) حیا (۱) سید احمد خمینی (۱) بیمارستان (۱) کلاهبرداری (۱) مشایی (۱) اصلاح طلبی (۱) کعبه دل (۱) شبهات (۱) تعهد (۱) شاید وقتی دیگر (۱) شمس تبریزی (۱) سرمایه داری (۱) اصول گرایی (۱) ذکر (۱) بودا (۱) تکلیف (۱) تفکر (۱) جوان (۱) الهی (۱) شناخت (۱) تفسیر (۱) بحرین (۱) شجاعت (۱) نظم (۱) ویکتورهوگو (۱) فریب (۱) خشک و تر (۱) برکت (۱) عبدالله نوری (۱) سلامتی (۱) میهن (۱) اختیار (۱) پیام نوروزی (۱) تناقض (۱) جوانی (۱) اهل سنت (۱) سانسور (۱) خیانت (۱) امتحان (۱) راه (۱) ظهور (۱) حزب (۱) اربعین (۱) انیشتین (۱) نوشتن (۱) طبیعت (۱) روشنفکری (۱) غم (۱) مذاکره (۱) مسلمان (۱) سجده (۱) گناه (۱) احزاب (۱) اوباما (۱) غرور (۱) زیبایی (۱) ابر (۱) گفتار (۱) مغز (۱) والدین (۱) تسلیت (۱) شرق (۱) ماسک (۱) انجمن حجتیه (۱) الله اکبر (۱) بهداشت (۱) پروین اعتصامی (۱) بدبختی (۱) دمکراسی (۱) وحی (۱) حماقت (۱) اوستا (۱) دانستن (۱) امامت (۱) توسل (۱) وحدت (۱) سحر (۱) روسیه (۱) روح (۱) دوزخ (۱) نیما (۱) قبرستان (۱) حضرت یحیی (۱) امام کاظم (۱) شیخ (۱) فتح (۱) نبوغ (۱) برنارد شاو (۱) حقارت (۱) راه قدس (۱) یتیم نوازی (۱) جهانی سازی (۱) فرومایه (۱) امام موسی کاظم (۱) مختارنامه (۱) حضرت ابراهیم (۱) یوم الله (۱) حلزون (۱) هاوایی (۱) گردن بند (۱) جزیره برمودا (۱) 14 معصوم (۱) حضرت ابوالفضل (۱) اصول دین (۱) حضرت نوح (۱) جبر و اختیار (۱) غضب (۱) تجارت الکترونیک (۱) نیمه شعبان (۱) حزب الله (۱) امام محمد باقر (۱) رجب (۱) مبارزه با نفس (۱) فیس بوک (۱) اسم اعظم (۱) دانایی (۱) فرمانده (۱) حاج همت (۱) حکومت دینی (۱) فاتحه (۱) بینایی (۱) روز جهانی قرآن (۱) اطلاعات عمومی (۱) انرژی هسته ای (۱) چادر (۱) جوک ترکی (۱) ادیسون (۱) حجامت (۱) بهشت احمقها (۱) ساده لوحی (۱) آفتاب پرست (۱) فتح ایران (۱) مدیرکل (۱) توحش (۱) حرز (۱) راهزن (۱) زمزمه های تنهایی (۱) دعای سمات (۱) سال پول (۱) بانوی شعر ایران (۱) ضداسلام (۱) خواب و بیدار (۱) تعویذ (۱) علم غیب (۱) خواستن توانستن (۱) تقلید سیاسی (۱) فراماسون (۱) sms تبریز (۱) اس ام اس تبریز (۱) بیداری اسلامی (۱) نداآقاسلطانی (۱) چهارده معصوم (۱) میکروسکوپ افکار (۱) سود بانکی (۱) حق الناس (۱) طرح ولایت (۱) امداد غیبی (۱) استاد عالی نسب (۱) نشانه برای فردا (۱) توافق نامه ژنو (۱) شهبد (۱) حضرت زکریا (۱) جام دیجیتال (۱) خوض در باطل (۱) آدمخواری (۱) وضوی صفر و یکها (۱) لاحول (۱) جهنمہ (۱) خسرو زارع فرید (۱) کارتهای بانکی (۱) شرکت انیاک (۱) شبکه شتاب (۱) تنگه برینگ (۱) سیلی ایام (۱) نقض غرض (۱) کفش کتانی (۱) شعار سال (۱) امام نقی (۱) سوره کوثر (۱)
دوستان من برهان سایت زیبای قرآن شیعه 24 ندیم ܔگروه سایبرے مهندس میرزابیگیܔ داهول حرفهایی از جنس ناچاری نقد مدرنیته اسکالپل حکایتهای آموزنده صدای مجری مشاوره کسب و کار مدیرمالی یادداشتهای بیداری ثامن تـــــم مرجع قالب و ابزار مقتدر مظلوم | Mazloum.Ir حامیان ولایت سیّد علی نماز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب