یکی از نظر دهندگان محترم این وبلاگ در پاسخ به یکی از مطالب حقیر در خصوص انتقاد از حکومتهای غیر دینی و دموکرات مثل حکومت آمریکا نظراتی را در دفاع محض از این نوع حکومتها ابراز کرده اند که متن زیر جوابیه ای کوتاه و مختصر در حد مجال اندک بنده است.

مطالبی که عنوان کرده ام اگر چه مختصر است اما مشمول صفت "کلی گویی" به معنای غیر دقیق بودن مطالب نیست بلکه بیان نتایج واضح و مبرهن عملکرد , به دور از پرداختن به جزئیات خسته کننده است.

1- انتظار مقایسه اوضاع اقتصادی کشورهای جهان یا حتی دو یا چند کشور را نمیتوان از یک وبلاگ غیر اقتصادی انتظار داشت.

2- شاخصه های سعادت یک ملت بسیار فراتر از شاخصه های اقتصادی است

3- گل سر سبد حکومتهای دموکرات و لیبرال آمریکاست. آمریکا در اوج قله دموکراسی ایستاده است. این را همه قبول دارند . شیک پوشترین دولت جهان که چشمها را خیره کرده است و اطوارها و افاده های بی حدش زبانزد است کسی جز آمریکا نیست . بوی ادکلن خوش عطرش از فرسنگها به مشام میرسد. کبک خرامان دولتهای جهان وقتی راه میرود همه توجهات را با خود به تموج وا میدارد . تا حالا هیچ کس سخن نا شایستی از او نشنیده است سخن او با ادب آغاز و پایان می یابد. خط اتوی شلوارش پنیر میبرد و تشخص و نجابت و اشرافزادگی از قامتش میبارد. حرکاتش موزون و سکناتش با وقار است. پولدار است  خوش تیپ است و علمدوست. هرکس در جاده علم و اختراع باشد با خیال راحت جیب آمریکا را جیب خودش بداند . میتواند فکر کند اختراع کند و پولش را بگیرد و با خانواده اش به دور دنیا سفر نماید.

بنده عرض میکنم چشم مبارکتان را از ظاهر محترمش بردارید و به نتیجه اعمالش نظر افکنید و نه با ظاهرش بلکه با باطنش که در نتیجه عملش خود نمایی میکند در باره او قضاوت کنید: همین آقای شیک پوش مودب :

*** در ساعت 8:15 صبح یک روز در هیروشیما 200 هزار نفر انسان را یکجا با بمب اتم کشت درحالی که خنده از لبان این اشرافزاده محو نشد

*** بیش از 60 سال تمام است که دست در دست  اسرائیل کشوری را اشغال کرده و مردمش را از خانه هایشان بیرون رانده و آواره کرده  و  اهالی روستاها را دسته جمعی قتل عام کرده و هر روز اگر کسی را در فلسطین نکشد خوابش نمیبرد

*** صربستان , تجاوز دسته جمعی مردان به یک زن (متعدد)و کشتار با لبخند

***  افعانستان , کشتار با دموکراسی

*** عراق , فروش صلاح شیمیایی با کت شلوار اتو کشیده و کراوات

*** عراق , اشغال و کشتار با بمب خوشه ای و فسفری

*** پاکستان , کشتن صدها روستائی برای یافتن دست پرورده تروریست خود بن لادن

*** حمایت دیکتاتورها در سراسر جهان از جمله  در مصر و تونس و یمن و عربستان و بحرین و کشتار مردم معترض

 

البته در آمریکا شیر پاستوریزه به وفور به مردم داده میشود.

این گونه فریبها برای مخفی نگه داشتن چهره زشت این خونخوار برای چه کسانی میتواند موثر باشد؟  عاقلان باید کدام چهره را باور کنند ؟

آمریکا مرد پولدار شیک پوشی است که برای مرفه(؟) نگه داشتن خانواده خود همسایگان خود را قتل عام میکند . آیا شما دوست دارید جزو خانواده این مرد خونخوار باشید؟

اگر چه چیزی که در نزد خانواده های آمریکایی نا مفهوم است سعادت و خوشبختیست چیزی که دولت آمریکا ادعا دارد که فقط  بخاطر آن مردم را میکشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: آمریکا , دموکراسی


تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٢٧ | ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : جوادزاده | نظرات ()

حکومت یا دینی است یا باید ضد دین باشد . بینابین اینها چیزی وجود ندارد . حکومت غیر دینی اگر چه در ظاهر ژست دموکراسی و آزادی بیان بگیرد در ذات خود دین ستیزی را پرورش میدهد زیرا دین روشی برای زندگیست و حکومت غیر دینی روش خود را دیکته میکند.

چون حکومت دموکراسی روشی برای زندگی را دیکته میکند به همین دلیل با مبانی خود که آزادی تمام عیار را در بوق و کرنا میدمد در تضاد است و از این رو همواره رو به زوال میرود و از درون خود را میخورد.

اما اگر حکومت دینی روشی را دیکته کند این با روح حکومت دینی سازگار است و دین ذاتا برای تبیین روش زندگی ظهور کرده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: حکومت دینی , دمکراسی


تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱٦ | ٤:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : جوادزاده | نظرات ()

تهران یعنی سیبی که از شدت کرم خوردگی و فساد از درخت جدا شده و در حال افتادن است و زمانی که به زمین اصابت کند قسمتهای سالم آن هم له خواهد شد. قسمتهای سالم سیب نمیتوانند بگویند خدارا شکر که ما سالمیم زیرا آنها هم طعم همجواری با فساد را خواهند چشید.
والسلام.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱٥ | ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : جوادزاده | نظرات ()
.: a good site پارس قرآن :.